yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSytuacja cenowa pomidorów

Sytuacja cenowa pomidorów [05.06.2023]

Wraz z biegiem czasu ilość pomidorów na rynku wzrasta, a to niestety niesie za sobą coraz niższe ceny dla producentów. Jak kształtują się one na ten moment?

Na podwarszawskim rynku w Broniszach pojawia się coraz większa ilość pomidorów. Wynika to rzecz jasna ze sprzyjających warunków pogodowych. Warto także pamiętać, że część upraw została założona później ze względu na wysokie koszty produkcji wczesną wiosną. Niemniej… Wraz ze wzrostem podaży w parze idzie spadek cen dla producentów.

Jak więc kształtują się one aktualnie? Zacznijmy od pomidorów czerwonych. Producenci, którzy posiadają je w ofercie, mogą spodziewać się stawek rzędu 24,00-33,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 4,00-5,50 zł za kilogram. Wszystko zależy od jakości oraz kalibru. Zdarza się, że największe sztuki osiągają cenę około 36,00 zł za karton (6,00 zł za kilogram), jednak tyczy się to już tylko i wyłącznie sprzedaży detalicznej.

Mówiąc natomiast o pomidorach malinowych… Stawki są w tym przypadku nieco wyższe. Producenci mogą bowiem spodziewać się cen oscylujących w granicach 30,00-42,00 zł za 6 kilogramowy karton. W przeliczeniu na kilogram daje nam to przedział 5,00-7,00 zł. Adekwatnie do pomidorów czerwonych, stawki zależne są od jakości oraz kalibru oferowanego produktu, natomiast w detalu mogą być bardziej satysfakcjonujące.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl