yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUtrzymanie zjazdów z drogi publicznej do pól obowiązkiem rolnika!

Utrzymanie zjazdów z drogi publicznej do pól obowiązkiem rolnika!

Według ustawy o drogach publicznych, utrzymanie zjazdów z dróg publicznych do przyległych pól, należą do właścicieli gruntów lub ich użytkowników, w tym rolników. Przed świętami Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, o zmianę tych przepisów.  

Utrzymanie zjazdów z drogi do pola
Art. 30. drogi publ.:
Obowiązek utrzymywania zjazdów – utrzymywanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi.

Przepisy, o których jest mowa, nakładają obowiązek utrzymywania zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami przez właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi. Jeżeli zjazdy, które są w pasie drogowym, nie będą utrzymane w należytym stanie przez właścicieli lub użytkowników działek, zostanie nałożona na nich kara lub zostaną one rozebrane.

Z praktycznego punktu widzenia utrzymanie przejazdów we właściwym stanie przez właścicieli działek jest nie wykonalne, ponieważ wszelkie prace w pasie drogowym wymagają zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, czego właściciele działek rolnych nie są w stanie zapewnić, ponieważ nie posiadają odpowiednich pozwoleń, znaków i urządzeń. Obecnie większość przepustów pod zjazdami jest zamulona, co zostało spowodowane przez nie czyszczenie rowów oraz nie zbieraniem wykoszonej trawy, która tamuje przepływ wody.

Utrzymanie zjazdów z dróg publicznych obowiązkiem właściciela nieruchomości lub użytkownikiem gruntów przyległych do drogi
Utrzymanie zjazdów z dróg publicznych obowiązkiem właściciela nieruchomości lub użytkownikiem gruntów przyległych do drogi

Zarząd KRIR wnioskuje o zmianę przepisów w tym zakresie tak, aby w zakresie obowiązków zarządców dróg było odpowiednie utrzymanie drożności przepustów drogowych pod zjazdami.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Inicjatywa KRIR – Utrzymanie zjazdów z dróg publicznych – wniosek w sprawie zmian do ustawy o drogach publicznych – jest jak najbardziej racjonalna i zasługuje na poparcie.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl