yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościIle trzeba zapłacić za Ursusa C-325 z 2024 roku? To nie jest...

Ile trzeba zapłacić za Ursusa C-325 z 2024 roku? To nie jest takie proste

Nowy Ursus C-325 z 2024 roku wywołał zamieszanie. To przecież nie pierwszy Ursus C-325, jakiego znamy. Co się zmieniło w nowym wydaniu maszyny? Jaka jest cena Ursusa C-325? Nie jest to takie oczywiste… 

Historia C-325 zaczęła się w 1959 roku

Ciągniki marki Ursus do dziś pracują w polskich gospodarstwach, zwłaszcza te wyprodukowane kilkadziesiąt lat temu. Rolnicy bardzo cenią modele C-330 czy C-360 za ich prostotę i niezawodność. Większość napraw można przeprowadzić w zaciszu własnego gospodarstwa, bez potrzeby korzystania z serwisów, które często mają długie terminy oczekiwania. Przed produkcją modeli C-330 i C-360, zakłady skupiały się na modelu C325.

Ursusa C-325 poznaliśmy już w 1959 roku. Maszyna była produkowana w zakładach Ursusa przez kolejne kilka lat, a ostatnie sztuki wyjechały z fabryki w 1963 roku. Wówczas wyposażona była w dwucylindrowy silnik S-312 o pojemności 1810 cm3 i mocy 25 KM. Ciągniki z tych lat można znaleźć na portalach ogłoszeniowych. Często są to maszyny po kapitalnym remoncie i odrestaurowane. Ceny starego Ursusa C325 mogą zaskakiwać – dochodzą nawet do 50 tys. zł. Dobrze zachowane modele są bowiem cenione wśród kolekcjonerów. Tym razem jednak nie będziemy mówić o Ursusie C-325 z lat 1959-1963. Skupimy się na nowym Ursusie C-325, który wkrótce znajdzie się w polskich gospodarstwach. Co zmieniło się w maszynie? Ile trzeba zapłacić za nowego Ursusa?

Nowe wydanie Ursusa C-325

Z biegiem czasu i serii problemów, marka Ursus zaprezentowała nowy model ciągnika C-325. Pierwsze informacje o tej maszynie pojawiły się już w kwietniu 2024 roku. Choć pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero w lipcu, zamówienia można składać już teraz. Nowy Ursus C-325, podobnie jak jego poprzednicy sprzed kilkudziesięciu lat, ma moc 25 KM (18,4 kW). Zmieniła się jednak jednostka napędowa. Aktualnie sercem ciągnika jest trzycylindrowy silnik marki Perkins, osiągający maksymalny moment obrotowy 67 Nm. Pojemność skokowa to 1100 cm3. W maszynie zastosowano też mechaniczną skrzynię biegów o stałym zazębieniu. Maksymalna prędkość ciągnika wynosi 23 km/h. Do dyspozycji są też dwie prędkości wałka odbioru mocy – 540 i 1000 obrotów/min.

Ile kosztuje nowy Ursus C-325?

Cena nowego Ursusa C-325 w podstawowej wersji wynosi 47 tys. zł netto (57 810 złotych brutto). Warto jednak zauważyć, że cena może wzrosnąć, jeśli producent zdecyduje się na dodatkowe wyposażenie, takie jak kabina, przedni TUZ czy ładowacz. Wszystko zależy od potrzeb danego gospodarstwa. Najtańszą z wymienionych opcji jest przedni TUZ, którego zamontowanie będzie kosztowało ponad 4 tys. zł. Dokładnie 4,4 tys. zł. Nieco droższa, a konkretnie o niecałe 2 tys. zł, okaże się kabina z ogrzewaniem i radiem. Trzeba za nią zapłacić 6 tys. zł. Cena Ursusa C-325, który zostanie wyposażony w ładowacz czołowy z ramką EURO (w zestawie z łyżką i widłami), poszybuje natomiast znacząco w górę. Wówczas producent będzie bowiem zmuszony dopłacić 11 tys. zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl