yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSałata krucha pod osłonami

Sałata krucha pod osłonami

Producenci z regionu Potworowa trudnią się głównie w uprawie papryki. Tymczasem w wielu gospodarstwach obiekty, w których rośnie papryka, wykorzystywane są do uprawy wczesnych warzyw, tzw. nowalijek. Jest to również sposób na zmianowanie, o które tak bardzo trudno.

Rolnicy z tego regionu, zajmują się także wczesną uprawą warzyw m.in. sałata, kapusta pekińska, kapusta głowiasta biała, kalarepa, rzodkiewka.

Każdy rolnik szuka możliwości uprawy innych warzyw, by produkcja rolna była bardziej opłacalna. W połowie kwietnia odwiedziłam gospodarstwo Pawła i Marzeny Łomża, w miejscowości Żerdź, by podpytać o tegoroczny sezon wczesnych warzyw. Na najwcześniejsze zbiory w kwietniu uprawiane są: sałata krucha, kalarepa, kapusta głowiasta biała. Rozsadę sałaty w kostkach ziemnych dostarcza specjalistyczne gospodarstwo Grupa Producentów Rozsad Krasoń. W przypadku kapusty i kalarepy, producenci samodzielnie zajmują się produkcją rozsady.

Przeczytaj również ‘zbiór kalarepy 2021’: https://www.warzywa.pl/warzywa-pod-oslonami/niebawem-zbior-krajowej-kalarepy-spod-oslon-video/

Sałata krucha

Rozsada sałaty była sadzona w ostatnim tygodniu lutego do nieogrzewanych tuneli foliowych. Przed posadzeniem, rośliny były podlane biopreparatem Bactim Radinet w ilości 5 g/skrzynkę roślin; 300 szt. (Druga aplikacja biopreparatu będzie zastosowana w chwili sadzenia papryki na tym samym stanowisku).

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
W gospodarstwie Pawła i Marzeny Łomża uprawiana jest sałata krucha; odmiana Ikebanas.
W co drugim rzędzie roślin jest zamontowana jedna linia kroplowa.
Sałata była sadzona do gruntu w ostatnim tygodniu lutego.
Wczesna uprawa sałaty kruchej w nieogrzewanych obiektach foliowych.

Rozsada sałaty kruchej (odmiana Ikebanas) była sadzona w rozstawie 40 x 30 cm. Po zbiorze sałaty, w maju, planowana jest uprawa papryki.

Czytaj tutaj ‘Papryka 2021’: https://www.warzywa.pl/warzywa-pod-oslonami/papryka-2021-sadzenie-roslin-video/

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl