Specjaliści od odmian szklarniowych

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Anna Słowińska, BASF (marka Nunhems) prezentuje odmianę Solaboll F1

Współczesna produkcja warzyw pod osłonami to już nie tylko sama wydajność. Konsumenci oczekują warzyw bezpiecznych, o wysokiej wartości odżywczej, smacznych i produkowanych w sposób odpowiedzialny. Marka Nunhems należąca do firmy BASF od wielu dziesięcioleci jest globalnym partnerem ogrodników szklarniowych, którzy chcą produkować efektywnie i podążać za trendami rynkowymi. Od dwóch lat odmiany warzyw szklarniowych Nunhems są dostępne także w Polsce wraz z fachowym doradztwem specjalistów marki.

Nunhems to firma hodowlano-nasienna o ponad 100 letniej historii. Od dawna bardzo ważnym segmentem jej działalności są warzywa szklarniowe, dzięki temu Nunhems to obecnie jeden z globalnych liderów m.in. na rynku odmian pomidorów do upraw pod osłonami, ale także sałaty czy ogórków. Dzięki bogatemu doświadczeniu hodowców i szerokiej bazie zgromadzonych przez nich linii hodowlanych opracowują nowe odmiany dostosowane do preferencji konsumentów poszczególnych krajach, ale także do wymagań produkcji w panującym tam klimacie.

W Polsce marka Nunhems obecna jest od dawna, ale rozwijaliśmy tu swoją ofertę wyłącznie w oparciu o odmiany do upraw polowych. Jednak polski rynek warzyw szklarniowych – szczególnie pomidorów – jest niezwykle istotny w skali Europy, dlatego dwa lata temu postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność w kraju o ten segment. Przygotowaliśmy propozycje odmianowe pomidorów, ogórków i sałaty do uprawy hydroponicznej dedykowane specjalnie dla polskich ogrodników, które następnie sprawdziliśmy w warunkach produkcyjnych. Globalne doświadczenie hodowców Nunhems udało nam się zatem wykorzystać do naszych lokalnych potrzeb – mówi Anna Słowińska specjalista ds. pomidora i ogórka szklarniowego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: Ostatnie zbiory pomidora odmiany Solaboll w rejonie Kalisza.

Zarówno dla pomidorów, ogórków, jaki i sałaty Nunhems prowadzi specjalne programy hodowlane na globalną skalę. Przykładem osiągnięć wspomnianych programów jest m.in. pomidor Intense. Z jego owoców po przekrojeniu, a nawet ściśnięciu nie wycieka sok – jest to przełom dla branży gastronomicznej, dzięki któremu pomidory mogą być teraz smażone czy grillowane, można je także używane w kanapkach bez obawy o ich rozmoknięcie. Efektem innego z programów są odmiany ogórka wyhodowane specjalnie z myślą o uprawach w systemie „wysokiego drutu”. BASF prowadzi także eksperymentalną szklarnię do hydroponicznej uprawy sałaty w ‘s-Gravenzande. Można w niej zobaczyć próbki i poletka demonstracje wszystkich odmian sałaty Nunhems do uprawy hydroponicznej.

Eksperymentalna szklarnia BASF z hydroponiczną uprawą sałaty w ‘s-Gravenzande

Zapraszamy do kontaktu i wypróbowania odmian od światowego lidera w hodowli odmian warzyw do uprawy pod osłonami we własnych szklarniach.

☎️ Anna Słowińska, tel. +48 882 155 607
spec. ds. ogórka i pomidora szklarniowego
☎️ Katarzyna Zasowska, tel. +48 695 601 506
spec. ds. sałaty, papryki i szpinaku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności