• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSpecjaliści od odmian szklarniowych

Specjaliści od odmian szklarniowych

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Współczesna produkcja warzyw pod osłonami to już nie tylko sama wydajność. Konsumenci oczekują warzyw bezpiecznych, o wysokiej wartości odżywczej, smacznych i produkowanych w sposób odpowiedzialny. Marka Nunhems należąca do firmy BASF od wielu dziesięcioleci jest globalnym partnerem ogrodników szklarniowych, którzy chcą produkować efektywnie i podążać za trendami rynkowymi. Od dwóch lat odmiany warzyw szklarniowych Nunhems są dostępne także w Polsce wraz z fachowym doradztwem specjalistów marki.

Nunhems to firma hodowlano-nasienna o ponad 100 letniej historii. Od dawna bardzo ważnym segmentem jej działalności są warzywa szklarniowe, dzięki temu Nunhems to obecnie jeden z globalnych liderów m.in. na rynku odmian pomidorów do upraw pod osłonami, ale także sałaty czy ogórków. Dzięki bogatemu doświadczeniu hodowców i szerokiej bazie zgromadzonych przez nich linii hodowlanych opracowują nowe odmiany dostosowane do preferencji konsumentów poszczególnych krajach, ale także do wymagań produkcji w panującym tam klimacie.

W Polsce marka Nunhems obecna jest od dawna, ale rozwijaliśmy tu swoją ofertę wyłącznie w oparciu o odmiany do upraw polowych. Jednak polski rynek warzyw szklarniowych – szczególnie pomidorów – jest niezwykle istotny w skali Europy, dlatego dwa lata temu postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność w kraju o ten segment. Przygotowaliśmy propozycje odmianowe pomidorów, ogórków i sałaty do uprawy hydroponicznej dedykowane specjalnie dla polskich ogrodników, które następnie sprawdziliśmy w warunkach produkcyjnych. Globalne doświadczenie hodowców Nunhems udało nam się zatem wykorzystać do naszych lokalnych potrzeb – mówi Anna Słowińska specjalista ds. pomidora i ogórka szklarniowego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: Ostatnie zbiory pomidora odmiany Solaboll w rejonie Kalisza.

Zarówno dla pomidorów, ogórków, jaki i sałaty Nunhems prowadzi specjalne programy hodowlane na globalną skalę. Przykładem osiągnięć wspomnianych programów jest m.in. pomidor Intense. Z jego owoców po przekrojeniu, a nawet ściśnięciu nie wycieka sok – jest to przełom dla branży gastronomicznej, dzięki któremu pomidory mogą być teraz smażone czy grillowane, można je także używane w kanapkach bez obawy o ich rozmoknięcie. Efektem innego z programów są odmiany ogórka wyhodowane specjalnie z myślą o uprawach w systemie „wysokiego drutu”. BASF prowadzi także eksperymentalną szklarnię do hydroponicznej uprawy sałaty w ‘s-Gravenzande. Można w niej zobaczyć próbki i poletka demonstracje wszystkich odmian sałaty Nunhems do uprawy hydroponicznej.

Eksperymentalna szklarnia BASF z hydroponiczną uprawą sałaty w ‘s-Gravenzande

Zapraszamy do kontaktu i wypróbowania odmian od światowego lidera w hodowli odmian warzyw do uprawy pod osłonami we własnych szklarniach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

☎️ Anna Słowińska, tel. +48 882 155 607
spec. ds. ogórka i pomidora szklarniowego
☎️ Katarzyna Zasowska, tel. +48 695 601 506
spec. ds. sałaty, papryki i szpinaku


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl