Autonomiczny robot polowy ROBOTTI

Wczesnowiosenne przygotowanie gleby przez ROBOTTI w Anglii

Nowoczesne rolnictwo z inteligentnymi maszynami, a raczej robotami. Duńska firma AGROINTELLI sukcesywnie poszerza listę europejskich dystrybutorów swojego robota. Teraz nadszedł czas na polski rynek. W lutym firma Vantage Polska (PrecyzyjneRolnictwo.com) podpisała umowę z AGROINTELLI na dostarczenie ROBOTTI do polskich rolników.

Firma PrecyzyjneRolnictwo.com powstała w 2004 roku. W 2007 została autoryzowanym dilerem systemów Trimble. W 2018 firma przyjęła nazwę „Vantage”, która zrzesza globalną markę Trimble, skupiając dystrybutorów o szczególnie wysokim poziomie technologicznym. Jednakże, powszechnie znana nazwa firmy – „Precyzyjne Rolnictwo” pozostała wizytówką firmy, jako że to jest właśnie jej główny cel.

ROBOTTI siejący kukurydzę w Niemczech

Firma oferuje kompletny system rolnictwa precyzyjnego – począwszy od badania gleby, tworzenia map zasobności i zmienności gleby, do tworzenia map aplikacyjnych zmiennego wysiewu nasion, nawozu i wapna. Kolejnym filarem jest dostosowywanie istniejących sprzętów do rolnictwa precyzyjnego. Jak wspomniano, Vantage Polska jest też autoryzowanym dilerem Trimble – instaluje systemy do automatycznego prowadzenia pojazdów. Poza sprzedażą robota polowego, ROBOTTI, firma zajmie się również jego serwisowaniem.

Wprowadzenie ROBOTTI do naszego portfolio było naturalnym krokiem rozwoju Vantage Polska, uzupełniając nasz pakiet rolnictwa precyzyjnego w pojazd autonomiczny. To krok w kierunku Rolnictwa 4.0. Autonomia jest już obecna na trawnikach, w domach, niedługo na drogach i naszym zdaniem powinna już dawno istnieć na polach.” – mówi jeden z Dyrektorów Vantage Polska, Piotr Pawłowski.

ROBOTTI jest produktem duńskiej firmy AGROINTELLI i jest jednym z najbardziej zaawansowanych robotów rolniczych na świecie. Jest napędzany silnikiem wysokoprężnym oraz ma standardowy trzypunktowy układ zawieszenia. Dzięki temu ROBOTTI możne być wyposażony w standardowe narzędzia rolnicze do wykonywania różnych prac polowych przez cały sezon. Istnieją dwa modele ROBOTTI – 150D i LR. ROBOTTI 150D posiada przystawkę odbioru mocy (WOM) i dwa silniki, z których jeden obsługuje wyłącznie WOM. ROBOTTI LR jest przeznaczony do pracy bez WOM, posiada jeden silnik, 300 litrowy zbiornik oleju napędowego i udźwig 1250 kg.

Materiał prasowy

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności