16 całkowicie zniszczonych tuneli. Skutki wichur [Zdjęcia]

Zgodnie z zapowiedziami już kilkanaście godzin w naszym kraju szaleją wichury. Niestety, skutki są fatalne – w wielu gospodarstwach folia na tunelach została całkowicie zniszczona.

Sytuację relacjonuje jeden z poszkodowanych producentów papryki z miejscowości Mleczków (gmina Zakrzew, powiat radomski). Apogeum wichur nadeszło w tamtym rejonie przed południem. Jak mówi poszkodowany, wiatr całkowicie zniszczył w jego gospodarstwie folię na 16 tunelach. Są to straty, których nie da się naprawić – konieczny będzie zakup nowej foli.

Niestety, takich zniszczeń jest znacznie więcej w całej Polsce. Na ten moment (godz. 16.00, 19 lutego) porywy wiatru nadal są bardzo silne. Nie wiadomo, jak dalej potoczy się sytuacja – strażacy mają pełne ręce roboty w związku z przewróconymi drzewami i zerwanymi dachami. W wielu lokalizacjach nie ma prądu.

To już kolejny taki epizod w tym roku. Niestety, firmy ubezpieczeniowe jak ognia unikają ubezpieczania tuneli foliowych.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Protesty rolników w Belgii
  2. Protest rolników w Polsce

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności