• taśmy nawodnienie warzywa susza uprawa
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRynek ziemniaka jadalnego

Rynek ziemniaka jadalnego

Na polskich i europejskich rynkach” – to tytuł rubryki w dziale Rynek Ziemniaki Jadalne, przygotowywany przez mgr Wiesława Dzwonkowskiego z IERIGŻ-PIB Warszawa, w sierpniowym wydaniu miesięcznika “WARZYWA” (8/2019) kolejne ciekawe informacje o cenach tego warzywa.

“Ostatni tydzień lipca charakteryzował się rekordowo wysokimi temperaturami w głównych regionach uprawy ziemniaków w Europie Zachodniej. Zgodnie z zapowiedziami w Niemczech, Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii odnotowano nienotowane dotychczas w tych krajach upały, z temperaturą lokalnie przekraczająca 40°C. Jednak upały nie trwały długo i zostały zastąpione przez ulewne deszcze, w niektórych regionach w ciągu czterech dni ilość opadów wypełniła miesięczną normę. W pierwszej połowie sierpnia w głównych centrach uprawowych ziemniaków w Europie Zachodniej prognozowana temperatura nie powinna przekraczać 26°C, której będą towarzyszyć regularne, chociaż mało obfite, opady deszczu. Warunki te powinny pozwolić na znacznie lepszy wzrost niż w zeszłym miesiącu, w kluczowym momencie, gdy ziemniaki nabierają masy.”

“Duża zmiana pogody zmieniła perspektywy zachodnioeuropejskiego (w tym zwłaszcza belgijskiego) przemysłu ziemniaczanego, choć pozostały obawy, że uprawy zostały uszkodzone przez falę upałów w końcu lipca. Według doniesień z Belgii niektóre odmiany, w tym Bintje, po zatrzymaniu wzrostu z powodu nadmiernego ciepła, po ulewnych deszczach doświadczą wtórnego wzrostu. Przed falą upałów organizacja Fiwap przeprowadziła 17 lipca próbne wykopki wczesnych odmian. Na dziewięciu poletkach Amory plony wahały się od 32 do 48 t/ha, przy średniej 42 t/ha. Z tych dziewięciu tylko trzy były nawadniane, przy czym te wykazywały najwyższe plony.”

O tym jak susza rolnicza wpłynęła na cenę ziemniaka przeczytają Państwo w najbliższym wydaniu miesięcznika “Warzywa” (8/2019)

Warzywa


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl