yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZapewnienia Siekierskiego i Kołodziejczaka nie wystarczą? Rolnicy ponownie ruszą w stronę granicy...

Zapewnienia Siekierskiego i Kołodziejczaka nie wystarczą? Rolnicy ponownie ruszą w stronę granicy z Ukrainą

Postulaty rolników, którzy protestowali na granicy w Medyce, mają zostać spełnione. Tak przynajmniej twierdzi Czesław Siekierski i Michał Kołodziejczak. Rolnicy stali się jednak nieufni i żądają gwarancji ze strony Donalda Tuska. Tymczasem, protesty na granicy z Ukrainą mają zostać wznowione i nasilone. 

Trzy postulaty rolników

Wszystkie trzy postulaty rolników mają zostać spełnione. Takie porozumienie osiągnięto podczas ostatnich rozmów, które odbyły się na granicy z Ukrainą. Producenci żądali dopłat do kukurydzy, zwiększenia środków na kredyty płynnościowe oraz obniżenia podatku rolnego na 2024 rok. Czesław Siekierski oraz Michał Kołodziejczak zapewniali, że wszystkie z wymienionych postulatów wejdą w życie już niebawem. Co stało się dalej?

Finałem spotkania był obustronny sukces. Rolnicy osiągnęli to, o co walczyli. Siekierski i Kołodziejczak złagodzili natomiast sytuację i wpłynęli na protestujących, którzy zawiesili swoje działania w dniu 24 grudnia. Sytuacja zmieniła się jednak w bardzo krótkim czasie…

Zapewnienia nie wystarczą

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozesłało notatkę, w której widnieją ustalenia dotyczące postulatów rolników. Sęk w tym, że nie jest to wystarczające. Rolnicy stali się nieufni i nie ma w tym nic dziwnego uwzględniając ostatnie wydarzenia. Notatka jest wprawdzie podpisana przez Czesława Siekierskiego, natomiast w jej treści możemy przeczytać, że wszystko potwierdza także Michał Kołodziejczak, ale…

Brakuje w niej jednej i zarazem kluczowej rzeczy. Rolnicy nie są w stanie zaufać zapewnieniom Siekierskiego i Kołodziejczaka. Żądają, aby pod wszystkim swój podpis złożył także Donald Tusk. Tylko wtedy będą mogli mieć pewność, że nie zostaną pozostawieni sami sobie. Z tego też względu nie możemy mówić o sukcesie minionych rozmów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zdecydowany i nasilony

Rolnicy nie zamierzają ponadto siedzieć z założonymi rękami i wyczekiwać momentu, w którym swój podpis złoży Donald Tusk. Sprawy mają się zupełnie inaczej. Już jutro ponownie pojawią się w Medyce, gdzie wznowią protest. Jak twierdzą producenci, protest będzie znacznie bardziej zdecydowany niż poprzednim razem.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl