yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDo Polski zbliża się ocieplenie - będzie mniej padać

Do Polski zbliża się ocieplenie – będzie mniej padać

W ostatnich dniach tylko miejscami popadało. Niestety były to opady lokalne i, w wielu regionach nadal nie spadła kropla deszczu. Według prognoz opadów z każdym dniem w kraju będzie coraz mniej, pojawi się więcej słońca i temperatura znacznie wzrośnie.

W piątek popada głównie na wschodzie kraju- w Bieszczadach, Roztoczu, wschodzie Lubelskiego oraz na Podlasiu spadnie lokalnie 30 mm deszczu- możliwe też opady gradu do 1 cm. Na zachodzie i północy przelotnie popada, a w centrum i na południu słonecznie.

W kolejnych dniach popadać może w całym kraju, ale już wyłącznie lokalnie. Deszcz przez najbliższe 4 dni spadnie na może połowie obszaru kraju. Pojawi się zdecydowanie więcej słońca, dzięki czemu wzrośnie temperatura. O ile w weekend na termometrach zobaczymy przeważnie 19-23 stopnie Celsjusza to już po niedzieli można oczekiwać temperatur na poziomie 24-30 stopni Celsjusza. Noce zwłaszcza na zachodzie, południu i w centrum będą duszne z temperaturami na poziomie 16-20 stopni Celsjusza.

Tam gdzie spadnie deszcz w najbliższych dniach presja chorób grzybowych może być całkiem spora zwłaszcza, że wiatry mają być słabe i wewnątrz roślin może być mało przewiewu prowadząc do rozwoju chorób.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl