yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRolnicy wciąż oferują polską paprykę. Jakich cen się spodziewać?

Rolnicy wciąż oferują polską paprykę. Jakich cen się spodziewać? [14.11.2023]

Krajowa papryka wciąż jest dostępna na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach. Wraz z biegiem czasu ilość importowanego z Hiszpanii warzywa staje się jednak coraz większa. Jakich cen można spodziewać się aktualnie? 

Mimo późnej pory, a konkretnie połowy listopada, krajowi producenci wciąż oferują lokalną paprykę. Oczywiście podaż jest niższa względem poprzednich miesięcy, jednak odbiorcy nadal mogą liczyć na ilości paletowe. Jak natomiast przedstawiają się aktualne ceny?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach ceny polskiej papryki zależą od jakości, kalibru oraz ewentualnych wad. Małe, niewykształcone w pełni lub posiadające wady sztuki wiążą się z cenami od 3,00 zł za kilogram. Z kolei towar wysokiej jakości, który ułożony jest w kartonach, zapewnia producentom stawki na poziomie 7,00-8,00 zł za kilogram.

Tak jak wcześniej informowaliśmy, wśród ofert coraz bardziej zauważalna staje się papryka importowana. Importerzy sprowadzają warzywo z Hiszpanii. W tym przypadku ceny kształtują się aktualnie na poziomie 8,00-11,00 zł za kilogram. Wiele zależy od kalibru.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl