yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCzesław Siekierski w opozycji do rolników? Strajk generalny już jutro, ale w...

Czesław Siekierski w opozycji do rolników? Strajk generalny już jutro, ale w niecodziennej formie

Strajk okupacyjny trwa przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rolnicy domagają się bezpośrednich rozmów z premierem. Konkretów, jak mówią protestujący, wciąż nie ma. Inaczej sprawę widzi Czesław Siekierski. 

Strajkujący rolnicy domagają się bezpośrednich rozmów z premierem w Ministerstwie Rolnictwa, ponieważ uzgodnienia, które zostały im zaproponowane nie są realizowane. Brak konkretnych rozwiązań i niepowodzenie rozmów z Ukrainą pogłębiają jedynie niezadowolenie. Protestujący zapowiadają pozostanie w miastach, nie będą jednak blokować dróg, domagają się bezpośrednich rozmów z przedstawicielami władzy. Ogólnopolski strajk generalny odbędzie się jutro w formie protestów pod biurami poselskimi i senatorskimi.

Natomiast Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w czasie przygotowań rolników do rozmów, wydało sprzeczny do opinii rolników komunikat o powodzeniu wprowadzenia ustaleń w życie. Jak wynika z informacji podanej na rządowej stronie, minister Czesław Siekierski mówi: „Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizuje postulaty i uzgodnienia podjęte z przedstawicielami protestujących rolników”, „Szereg działań wymaga wielu ustaleń międzyresortowych i określonych procedur, co wydłuża realizację uzgodnień” i właśnie w związku z wydłużaniem się realizacji uzgodnień rolnicy dalej pozostaną w stolicy.

Oficjalna odpowiedź ministerstwa

Ministerstwo Rolnictwa odpowiada na postulaty strajkujących rolników słowami mówiącymi o znaczącym zakresie realizacji przyjętych w Jasionce uzgodnień. W komunikacie możemy znaleźć informacje, takie jak:

  1. „Sprawy związane z Zielonym Ładem – po protestach rolników i interwencjach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także ustaleniach Pana Premiera Tuska z Przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen, Komisja Europejska wycofała się z wielu założeń Zielonego Ładu. Powinny być one przyjęte przez protestujących rolników jako satysfakcjonujące.
  2. Przyjęto zasady uruchomienia pomocy dla producentów zbóż (dopłaty do zbóż w wysokości 200 zł/t oraz 300 zł/t). Trwa procedura zatwierdzania.
  3. Podtrzymywane jest dalej embargo na import do Polski zbóż, kukurydzy, rzepaku, słonecznika, mąki, otrąb, śrut, maku z Ukrainy.
  4. Prowadzone są prace nad utrzymaniem wysokości podatku rolnego na poziomie z 2023 r.
  5.  W związku z tym, że strona ukraińska zapowiedziała ograniczenie do minimum tranzytu przez Polskę swoich produktów rolnych od kwietnia do czerwca br., Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie wystąpiło z wnioskiem o wstrzymanie tranzytu ukraińskich produktów rolnych przez Polskę”.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl