Dofinansowanie do wapnowania gleb

Wapnowanie gleby to ważny temat dla rolników. Warto zatem skorzystać z  ,,Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”. Wnioski o pomoc finansową można składać do końca bieżącego roku.

,,Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” to wsparcie finansowe którego celem jest regeneracja gleb zakwaszonych w wyniku działania czynników atropogenicznych. Otrzymane dofinansowanie do wapnowania gleb 2022 rolnicy mogą przeznaczyć na zakup wapna nawozowego lub środków wapnujących.

Poziom dofinansowania:
1) do 300 zł/t czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO) dla gospodarstw o powierzchni nie przekraczającej 25 ha użytków rolnych;
2) do 200 zł/t czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO) dla gospodarstw o powierzchni nie przekraczającej 50 ha użytków rolnych;
3) do 100 zł/t czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO) dla gospodarstw o powierzchni nie przekraczającej 75 ha użytków rolnych.

Wnioski o dotacje mogą składać rolnicy posiadający użytki rolne o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni areału nieprzekraczającej 75 ha.

Termin na składanie wniosków do dnia 31.12.2021 r

Wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Warszawie www.schr.gov.pl. Poprawnie wypełnioną i zweryfikowaną wersję elektroniczną wniosku należy wydrukować, opatrzeć czytelnym podpisem i złożyć drogą pocztową lub osobiście w sekretariacie Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej wraz z wymaganymi załącznikami.

Źródło: wfosgw

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności