• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDofinansowanie do wapnowania gleb

Dofinansowanie do wapnowania gleb

Wapnowanie gleby to ważny temat dla rolników. Warto zatem skorzystać z  ,,Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”. Wnioski o pomoc finansową można składać do końca bieżącego roku.

,,Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” to wsparcie finansowe którego celem jest regeneracja gleb zakwaszonych w wyniku działania czynników atropogenicznych. Otrzymane dofinansowanie do wapnowania gleb 2022 rolnicy mogą przeznaczyć na zakup wapna nawozowego lub środków wapnujących.

Poziom dofinansowania:
1) do 300 zł/t czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO) dla gospodarstw o powierzchni nie przekraczającej 25 ha użytków rolnych;
2) do 200 zł/t czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO) dla gospodarstw o powierzchni nie przekraczającej 50 ha użytków rolnych;
3) do 100 zł/t czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO) dla gospodarstw o powierzchni nie przekraczającej 75 ha użytków rolnych.

Wnioski o dotacje mogą składać rolnicy posiadający użytki rolne o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni areału nieprzekraczającej 75 ha.

Termin na składanie wniosków do dnia 31.12.2021 r

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Warszawie www.schr.gov.pl. Poprawnie wypełnioną i zweryfikowaną wersję elektroniczną wniosku należy wydrukować, opatrzeć czytelnym podpisem i złożyć drogą pocztową lub osobiście w sekretariacie Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej wraz z wymaganymi załącznikami.

Źródło: wfosgw

 

 


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl