Niemieckie szparagi – z Hesji, Nadrenii-Palatynatu i Badenii-Wirtembergii

/Zdjęcie ilustracyjne

Szparagi są uprawiane w wielu częściach Niemiec. Szczególnie dobrze udają się na glebach lekkich i potrzebują dużo słońca. Według informacji Federalnego Urzędu Statystycznego powierzchnia ich uprawy w całych Niemczech wynosi około 23 000 hektarów. W ubiegłym roku zebrano ich prawie 128 000 ton, nieco więcej niż w 2016 r.

W Nadrenii-Palatynacie szparagi rosną głównie w Vorderpfalz oraz w powiatach Alzey-Worms i Mayen-Koblenz na ponad 1300 ha. W ubiegłym roku zebrano ponad 7000 ton.

W Hesji uprawia się je na 2000 hektarów i i osiąga 12 000 ton plonów. Główne obszary uprawy znajdują się na zachód od Darmstadt, w powiatach Gross-Gerau i Bergstrasse.

W Badenii-Wirtembergii szparagi uprawiane są głównie w południowej części doliny Renu wokół Freiburga i w północnej Badenii między Baden-Baden i Mannheim na powierzchni ponad 2100 hektarów. Zbiory w 2017 roku wyniosły około 11 000 ton.

mp

Źródło: sueddeutsche.de. dpa

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności