AGRO SHOW 2022 tym razem płatne. Ile zapłacimy za wejściówkę?

Targi AGRO SHOW
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie. Organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. Dotychczas wstęp na imprezę był darmowy, jednak w aktualnym roku organizatorzy zdecydowali się pobierać opłaty. Czym jest to spowodowane? Ile aktualnie wynoszą stawki za wstęp na wydarzenie?

Targi AGRO SHOW od lat przyciągają wielu zwiedzających. Postrzegane są z tego względu jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Wśród wystawców znajdziemy również producentów nawozów, nasion, środków ochrony roślin a także firmy z sektora finansowego i innych branż powiązanych z rolnictwem. Rolnicy podczas 3 dni zwiedzania mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji oraz usług dla rolnictwa. Istnieje również możliwość spotkania się i wymiany poglądów z przedstawicielami wielu liczących się firm.

Co roku na wydarzenie przybywa blisko 120 tys. odwiedzających. Mowa zarówno o rolnikach jak i osobach spoza branży, które chcą aktywnie spędzić czas. Kiedy odbędą się targi? Organizatorzy przewidzieli ten termin na 23-25 września 2022 roku. Całe wydarzenie będzie miało miejsce na terenie lotniska w Bednarach. Wystawa obejmuje aż 120 hektarów i zwykle pojawia się na niej około 700 wystawców, co umożliwia porównanie oraz dobranie dogodnej oferty.

Tak jak wspominaliśmy, dotychczas wstęp na imprezę był darmowy. W roku bieżącym nastąpiły jednak zmiany i organizatorzy wprowadzili pewne opłaty. Ile kosztuje wejściówka? Istnieją dwie możliwości otrzymania biletu. Pierwszą z nich jest zakup poprzez stronę internetową. W tym przypadku koszt dla młodzieży szkolnej oraz studentów do lat 26 wynosi 10 zł, natomiast dla pozostałych osób 15 zł. Uzyskanie biletu na miejscu również wchodzi w grę, jednak wtedy należy liczyć się z dodatkowym kosztem rzędu 5 zł zarówno przy wyborze biletu ulgowego jak i normalnego. Osoby poniżej 15 roku życia będą mogły uczestniczyć bezpłatnie.

Skąd wynika zmiana strategii organizatorów i wprowadzenie opłat? Aktualna sytuacja w kraju i na świecie jest dość napięta. Wszelkie dobra czy usługi nieustannie drożeją. Najprawdopodobniej odczuli to również organizatorzy wydarzenia. Zwykle wszelkie koszty organizacyjne pokrywano z opłat pobieranych od wystawców. Zwiększenie ich mogłoby zniechęcić poszczególnych z nich, przez co targi nie byłyby tak wartościowe dla odwiedzających. Z tego względu każdy zainteresowany wydarzeniem będzie zmuszony uiścić symboliczną opłatę.

Koszt wejściówek jest stosunkowo niewielki. Spoglądając jednak na całokształt, czyli ceny paliw, jedzenia i innych opłat, liczba odwiedzających w aktualnym roku może się zmniejszyć. Dotychczas bowiem targi przyciągały wiele osób, które nie są związane z branżą. Czasy są jednak dość trudne i każdy trzyma się za portfel coraz mocniej… Niemniej, osoby powiązane z rolnictwem mogą wynieść z wydarzenia wiele przydatnych informacji, rozwiązań oraz wiedzy. Wiedzy, która będzie miała przełożenie w praktyce. Tak więc, udział w wydarzeniu wciąż wydaje się dość atrakcyjny pod względem tego, co możemy uzyskać w zamian za symboliczną opłatę przy wejściu. Co o tym sądzicie?

Źródło: agroshow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności