Aktualne ceny papryki w skupach oddziałują na stawki na rynkach hurtowych [22.09.2022]

Sprzedaż na rynkach hurtowych wiąże się z dodatkowymi nakładami po stronie producentów. Z tego względu odpowiednio wyższe stawki to podstawa. W innym przypadku handel nie byłby opłacalny i stanowiłby niepotrzebną stratę czasu oraz pieniędzy…

Handel na rynkach hurtowych oraz sprzedaż w skupach to dwa zupełnie odmienne sektory. W pierwszym z nich ponoszone przez producentów koszty są zdecydowanie wyższe. Co prawda jednorazowa opłata za paliwo i wjazd na teren obiektu może wydawać się stosunkowo niewielka, niemniej, biorąc pod uwagę cały sezon, sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Szczególnie w obliczu cen, które widzimy na stacjach paliw…

To jednak nie wszystko… Znaczącą rolę odgrywa bowiem czas, który jest obecnie bardzo cenny. Odbiorcy warzyw na rynkach hurtowych są coraz bardziej wymagający i zazwyczaj kierują się w stronę producentów, którzy przez lata zdążyli wyrobić sobie dobrą opinię. W innych przypadkach należy liczyć się z dodatkowymi godzinami spędzonymi na placu handlowym. Nie można również zapomnieć o ryzyku, które niesie za sobą owa forma upłynnienia wytworzonych produktów. Zdarza się, że podaż jest bardzo wysoka i nie zdołamy sprzedać całości towaru.

Na wzgląd wspomnianych czynników oraz alternatywy, którą stanowią punkty skupowe, producenci starają się utrzymywać na rynkach hurtowych nieco wyższe ceny, by zachować opłacalność. Jak więc przedstawia się sytuacja papryki na rynku hurtowym w Broniszach? W przypadku papryki kolorowej w pierwszej klasie rolnicy mogą oczekiwać stawek na poziomie 6,00-7,00 zł za kilogram. Natomiast papryka zielona, która jest zdecydowanie mniejszą częścią podaży na rynku, wiąże się ze stawkami rzędu 4,00-5,00 zł za kilogram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności