yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSałaty i rzodkiewki od podszewki

Sałaty i rzodkiewki od podszewki

9 stycznia br. w zakładach produkcyjnych GPR Krasoń w Piaskach i w Kisielach (woj. łódzkie) odbyło się spotkanie przedsezonowe dla plantatorów sałaty i rzodkiewki z okolic Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem spotkania były również firmy Enza Zaden, Intermag, Timac Agro, Zaopatrzenie Rolno-Ogrodnicze Andrzej Dryżek.

W Zakładzie w Piaskach Andrzej Szymański z GPR Krasoń przybliżył produkcję rozsady sałaty i zaprezentował linię do formowania kostek podłoża i wysiewu sałaty oraz rozsad innych warzyw oferowanych w kostkach rozsadowych.

Podczas części wykładowej zorganizowanej w nowo wybudowanym zakładzie w Kisielach Łukasz Bogaczyk omówił najciekawsze odmiany sałaty i rzodkiewki z portfolio Enza Zaden. Zachęcał do wypróbowania m.in. odmiany masłowej Fairly przeznaczonej do uprawy pod osłonami oraz sałat krucych: Severo, Gonzalo i Rodolfo. Przekonywał również do uzupełnienia oferty rzodkiewkowej gospodarstw o odmiany Escala i Helena. Prelegent zaprezentował również bardzo ciekawe informacje dotyczące europejskiego i światowego rynku rzodkiewki.

Podczas części wykładowej głos zabrali także Marcin Oleszczakz firmy Intermag, zachęcający do stosowania produktów wzbogacających bioróżnorodność gleby oraz Karol Majchrowski z firmy Timac Agro, który mówił o produktach wpływających na jakość oferowanych warzyw.

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl