Sałaty i rzodkiewki od podszewki

9 stycznia br. w zakładach produkcyjnych GPR Krasoń w Piaskach i w Kisielach (woj. łódzkie) odbyło się spotkanie przedsezonowe dla plantatorów sałaty i rzodkiewki z okolic Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem spotkania były również firmy Enza Zaden, Intermag, Timac Agro, Zaopatrzenie Rolno-Ogrodnicze Andrzej Dryżek.

W Zakładzie w Piaskach Andrzej Szymański z GPR Krasoń przybliżył produkcję rozsady sałaty i zaprezentował linię do formowania kostek podłoża i wysiewu sałaty oraz rozsad innych warzyw oferowanych w kostkach rozsadowych.

Podczas części wykładowej zorganizowanej w nowo wybudowanym zakładzie w Kisielach Łukasz Bogaczyk omówił najciekawsze odmiany sałaty i rzodkiewki z portfolio Enza Zaden. Zachęcał do wypróbowania m.in. odmiany masłowej Fairly przeznaczonej do uprawy pod osłonami oraz sałat krucych: Severo, Gonzalo i Rodolfo. Przekonywał również do uzupełnienia oferty rzodkiewkowej gospodarstw o odmiany Escala i Helena. Prelegent zaprezentował również bardzo ciekawe informacje dotyczące europejskiego i światowego rynku rzodkiewki.

Podczas części wykładowej głos zabrali także Marcin Oleszczakz firmy Intermag, zachęcający do stosowania produktów wzbogacających bioróżnorodność gleby oraz Karol Majchrowski z firmy Timac Agro, który mówił o produktach wpływających na jakość oferowanych warzyw.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności