yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMłodej kapusty z importu nie brakuje. Tylko co z towarem od polskich...

Młodej kapusty z importu nie brakuje. Tylko co z towarem od polskich rolników? [28.02.2024]

Młoda kapusta z zagranicy wjechała do Polski już w styczniu. Import nadal trwa. Najwięcej jest towaru z Albanii, ale na tym się nie kończy. Skąd jeszcze importujemy kapustę? Jak przedstawiają się aktualne ceny krajowego warzywa?

Aktualne ceny kapusty na Broniszach

Na rynku hurtowym w Broniszach sytuacja, jeśli chodzi o krajową kapustę białą z ubiegłorocznych zbiorów, pozostaje niezmienna. Producenci w większości przypadków mogą spodziewać się cen na poziomie 1,00-1,20 zł za kilogram. Niższe stawki tyczą się najczęściej sprzedaży hurtowej.

Co z kapustą czerwoną? Tutaj obserwujemy dość niekorzystny trend. Ceny skierowały się w dół. W przypadku towaru najwyższej jakości można spodziewać się stawek rzędu 2,00 zł za kilogram. Warto jednak zauważyć, że ceny zaczynają się już od 1,60 zł za kilogram.

Wiele zależy od podaży i popytu w danym dniu oraz jakości towaru.

Młoda kapusta z importu

Importowana kapusta napłynęła do Polski w 2024 roku dość wcześnie. Pierwsze partie widzieliśmy już w styczniu. Wraz z biegiem czasu ilość towaru spoza granic kraju wzrastała. Na samym początku najbardziej w oczy rzucała się kapusta z Albanii, ale dochodziły do nas również sygnały o dostawach z Macedonii i Portugalii. Jak sytuacja wygląda aktualnie?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W ogłoszeniach importerów wciąż najczęściej pojawia się kapusta z Albanii. To jednak nie wszystko. Towar sprowadzany jest także z innych kierunków. Odszukaliśmy bowiem oferty dotyczące importowanej, młodej kapusty z Hiszpanii. Wśród ofert natknęliśmy się również na kapustę z Włoch. Towar pakowany jest najczęściej po 6-8 sztuk.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl