yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNowy ciągnik dla rolnika. Sytuacja na rynku maszyn na początku 2024 roku

Nowy ciągnik dla rolnika. Sytuacja na rynku maszyn na początku 2024 roku

W styczniu zarejestrowano 696 nowych ciągników rolniczych, czyli o 2,2% mniej niż w 2023 roku. Sytuacja przedstawia się nieco gorzej w przypadku nowych przyczep rolniczych, których rolnicy zakupili o 17,5% mniej niż w 2023 roku. Zarejestrowano ich tylko 414 sztuk. 

W minionym roku rolnicy nierzadko wstrzymywali się z inwestycjami na wzgląd trudnej sytuacji finansowej. Liczba zarejestrowanych, nowych maszyn rolniczych w poszczególnych miesiącach często okazywała się niższa niż w adekwatnym okresie 2022 roku. Wielu producentów decydowało się natomiast na zakup z drugiej ręki.

Należy przy tym podkreślić, że trudna sytuacja dotyczy również producentów warzyw. W niektórych gospodarstwach odnotowano bowiem niemałe straty, które wynikają z problemów przy zbiorach. Warunki pogodowe nieustannie uniemożliwiały zbiór marchwi, pietruszki i wielu innych warzyw.

Obecnie producenci wciąż borykają się z problemami. Koszty pozostają wysokie dla wszystkich i nikt nie może pozwolić sobie na nieprzemyślane zakupy. Niemniej… W pierwszym miesiącu 2024 roku spadek rejestracji ciągników rolniczych wyniósł “tylko” 2,2%. W przypadku nowych przyczep sytuacja przedstawia się niestety nieco gorzej.

Ile ciągników rolnicy kupili w styczniu?

W styczniu zarejestrowano 696 sztuk nowych ciągników rolniczych. To niewiele mniej niż w poprzednich latach. W zeszłym roku rolnicy zdecydowali się bowiem na zakup 712 maszyn tego typu, natomiast dwa lata temu liczba rejestracji wyniosła 719 sztuk. Tegoroczny, styczniowy wynik jest więc o 2,2% niższy niż przed rokiem.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Liczba rejestracji nowych ciągników w styczniu 2024

Ile przyczep rolnicy kupili w styczniu?

W styczniu 2023 roku zarejestrowano 414 sztuk nowych przyczep rolniczych. Jest to najmniejsza liczba rejestracji w ciągu ostatnich dwóch lat. W 2022 roku zarejestrowano 546 sztuk, natomiast rok temu 502 sztuki nowych przyczep. W stosunku do zeszłego roku notujemy więc spadek o 88 sztuk, co daje wynik gorszy o 17,5%.

Liczba rejestracji nowych przyczep rolniczych w styczniu 2024

Źródło: PIGMiUR

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl