yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościProtest to kwestia czasu. Pracownicy ARiMR podejmują zdecydowane kroki

Protest to kwestia czasu. Pracownicy ARiMR podejmują zdecydowane kroki

Spór pomiędzy pracownikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ministerstwem Rolnictwa trwa już nie od dziś. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a organizacje związkowe podjęły decyzję o strajku. Nim się on jednak odbędzie konieczne jest przeprowadzenie referendum strajkowego…

Zarządy obu organizacji związkowych będących w sporze zbiorowym, czyli NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR i NSZZ Pracowników Administracji Rolnictwa w Rzeczpospolitej Polskiej podjęły 16 czerwca 2023 r. uchwały o przeprowadzeniu strajku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zgodnie z obowiązującym prawem strajk poprzedzony musi być jednak referendum strajkowym.

W związku z tym z dniem 24 czerwca 2023 roku uruchomiono w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa procedurę referendum strajkowego. Referendum zostanie przeprowadzone online za pomocą systemu do głosowań stosowanego w NSZZ Solidarność między innymi do przeprowadzania wyborów. System zapewnia anonimowość i nie ma możliwości, aby pracodawca miał dostęp do informacji kto, kiedy i jak głosował.

Referendum będzie ważne gdy weźmie w nim udział ponad połowa pracowników. Zgodnie z informacją od pracodawcy według stanu na dzień 30 kwietnia 2023 r. liczba wszystkich pracowników wynosi 11 385. Połowa tej liczby to 5692,5. Referendum będzie więc ważne, gdy weźmie w nim udział 5693 pracowników.

– Pozytywny wynik w referendum czyli w przypadku, gdy większość głosujących opowie się za strajkiem w przypadku braku realizacji postulatów daje nam bardzo mocno pozycję negocjacyjną w rozmowach z Ministerstwem Rolnictwa. Pokażmy swoje niezadowolenie z warunków pracy. Weźmy sprawy w swoje ręce. Tylko w ten sposób możemy poprawić swoje warunki pracy i życia i wpłynąć na rządzących na podniesienie naszych wynagrodzeń i realizację ważnych dla nas postulatów – czytamy w komunikacie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: solidarnoscarimr.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl