yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCeny nawozów nie spadną w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy

Ceny nawozów nie spadną w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy

Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać aktualnej sytuacji z nawozami. Wszyscy mamy nadzieję, że w najbliższym czasie ceny spadną, a ryzyko wyczerpania zapasów zniknie. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk rozwiewa nasze wątpliwości.

Nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie dwóch, trzech miesięcy spadły ceny nawozów. Pomimo ograniczenia produkcji przez niektórych producentów na świecie, są wystarczające zapasy, które pozwolą na wiosenną aplikację nawozów – podkreślił Henryk Kowalczyk.

Podsumowując, szanse na to, aby ceny nawozów w najbliższym czasie spadły są bardzo niskie. Równocześnie, należy pamiętać, że ceny wszelkich dóbr i usług nieustannie idą w górę. Szczególnie istotna jest cena gazu, z którego powstaje amoniak wykorzystywany przy produkcji nawozów. Do tego dochodzi wiele innych kosztów, jak chociażby transport czy pośrednicy…

W najbliższy poniedziałek będę namawiał kolegów ministrów do nacisków na Komisję Europejską o wyrażenie zgody na dopłaty do nawozów. Nie chcemy od niej pieniędzy, ale musimy mieć zgodę, aby móc wprowadzić takie rozwiązanie – dodaje.

Pozostaje pytanie – czy wspomniane dopłaty do nawozów rzeczywiście będą w stanie pomóc polskim rolnikom? Zdania w tej kwestii są podzielone. Jedni mówią, że przy aktualnej sytuacji każda pomoc jest istotna. Drudzy natomiast uważają, że jest to tylko i wyłącznie mydlenie oczu producentom. A Wy jak uważacie?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Źródło: gov.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl