yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSytuacja na rynku w Broniszach powoli wraca do normy. Zainteresowanie rośnie

Sytuacja na rynku w Broniszach powoli wraca do normy. Zainteresowanie rośnie

Zarówno okres wakacyjny, jak i pierwsza połowa września to czas, w którym popyt na rynku hurtowym w Broniszach jest nieco ograniczony. Sytuacja wraca jednak do normy, natomiast zainteresowanie wśród odbiorców rośnie. 

Okres wakacyjny jest trudny dla producentów. Wielu odbiorców na rynku to właściciele małych sklepików czy warzywniaków. W momencie, w którym znacząca część konsumentów decyduje się na wypoczynek w odległych miejscach, zapotrzebowanie na warzywa spada.

Nie inaczej było i w tym sezonie. Mieszkańcy Warszawy, gdzie często trafia towar od krajowych producentów, którzy oferują go na rynku w podwarszawskich Broniszach, migrowali w południowe lub północne regiony kraju, a także poza jego granice.

Popyt na rynku był zauważalnie niższy. To z kolei miało odzwierciedlenie w cenach. Niższe zainteresowanie warzywami było bowiem przyczyną trudności w uzyskaniu lepszych stawek. W tym roku jest to natomiast szczególnie istotne na wzgląd wysokich kosztów.

Wydawać by się mogło, że po zakończeniu wakacji sytuacja wróci do normy. Ograniczony popyt był jednak odczuwalny również w pierwszej połowie września, kiedy każdy skupiał się na rozpoczynającym się roku szkolnym. Zmian dopatrywać możemy się dopiero teraz.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tak jak w poprzednich latach, druga połowa września przyniosła wspomniane zmiany. Na ten moment trudno mówić o idealnych warunkach, ale odbiorców jest z pewnością więcej niż w minionych tygodniach. Krótko mówiąc, sytuacja na rynku powoli wraca do normy.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl