yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościBrokuły w Brukach

Brokuły w Brukach

3 października na polu Krzysztofa Nerowskiego w Brukach – Płutowie k. Unisławia firma Bayer, właściciel marki Seminis, zorganizowała prezentację odmian brokułów. Największe zainteresowanie wzbudził nowy mieszaniec SVBL0273 F1.

Radosław Grabowski podkreślał z firmy Bayer zalety nowej odmiany brokuła – SVBL0273 F1, która wyróżnia się wysoką jakością różyczek dla przetwórstwa. Jest ona tolerancyjna na stresowe warunki uprawy, może być uprawiany zarówno latem, jak i jesienią.

Radosław Grabowski prezentuje odmianę SVBL0273 F1

Właściciel gospodarstwa goszczącego uczestników spotkania również wysoko ocenił nową odmianę. Na prezentowanym polu produkcyjnym dominowała odmiana Titanium F1. Plantator zwracał uwagę przede wszystkim plenność tej odmiany. W jego gospodarstwie dała ona 16 ton różyczki z ha (zbiór w dwóch przejściach oraz wycięcie pozostałych odrostów).

Gospodarze spotkania Wioleta i Krzysztof Nerowscy z Witkiem i Ulką

O ochronie brokułów z wykorzystaniem środków z firmy Bayer – m.in. Movento oraz Luna Experience mówił Krzysztof Dunajski.

Natomiast Ireneusz Motylewski reprezentujący firmę Azelis powiedział o zrównoważonym nawożeniu dolistnym brokułów. Współorganizatorem spotkania była hurtownia Flortom. W spotkaniu uczestniczyła również Grupa Producentów Rozsad Krasoń.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl