Brokuły w Brukach

SVBL0273 F1

3 października na polu Krzysztofa Nerowskiego w Brukach – Płutowie k. Unisławia firma Bayer, właściciel marki Seminis, zorganizowała prezentację odmian brokułów. Największe zainteresowanie wzbudził nowy mieszaniec SVBL0273 F1.

Radosław Grabowski podkreślał z firmy Bayer zalety nowej odmiany brokuła – SVBL0273 F1, która wyróżnia się wysoką jakością różyczek dla przetwórstwa. Jest ona tolerancyjna na stresowe warunki uprawy, może być uprawiany zarówno latem, jak i jesienią.

Radosław Grabowski prezentuje odmianę SVBL0273 F1

Właściciel gospodarstwa goszczącego uczestników spotkania również wysoko ocenił nową odmianę. Na prezentowanym polu produkcyjnym dominowała odmiana Titanium F1. Plantator zwracał uwagę przede wszystkim plenność tej odmiany. W jego gospodarstwie dała ona 16 ton różyczki z ha (zbiór w dwóch przejściach oraz wycięcie pozostałych odrostów).

Gospodarze spotkania Wioleta i Krzysztof Nerowscy z Witkiem i Ulką

O ochronie brokułów z wykorzystaniem środków z firmy Bayer – m.in. Movento oraz Luna Experience mówił Krzysztof Dunajski.

Natomiast Ireneusz Motylewski reprezentujący firmę Azelis powiedział o zrównoważonym nawożeniu dolistnym brokułów. Współorganizatorem spotkania była hurtownia Flortom. W spotkaniu uczestniczyła również Grupa Producentów Rozsad Krasoń.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności