yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCo robić, gdy ktoś podejrzany kręci się wokół gospodarstwa?

Co robić, gdy ktoś podejrzany kręci się wokół gospodarstwa?

Z pewnością duża część z nas słyszała o grupach potencjalnych złodziei obserwujących cudze gospodarstwa. Często pojawiają się tajemniczy nieznajomi chcący zabrać niepotrzebne przedmioty, oferujący „podejrzane” usługi lub nawet darmową pomoc. Część z nas nawet uczestniczyła w takich sytuacjach. Jak powinniśmy postąpić? 

Ostatnio, na jednej z internetowych grup pojawił się post. Jak wyjaśniono, w jednym z gospodarstw pojawiła się grupa mężczyzn, która zaoferowała pozbycie się przedmiotów, za których utylizację często trzeba zapłacić wysoką kwotę. Autorka wiadomości zapytała internautów co powinna zrobić. Jak sama przyznała, miała obawy przed wpuszczeniem ich na podwórko. Jest to niecodzienna sytuacja i nie do końca wiedziała, jak postąpić.  

Jak więc powinniśmy reagować w takich przypadkach? Po pierwsze, należy zachować czujność. Gdy ktoś zaoferuje nam bezinteresowną pomoc, czy chociażby możliwość pozbycia się zagracających nasze gospodarstwa starych opon, folii, sznurków, big bagów czy czegokolwiek innego, zastanówmy się przez chwilę jaką korzyść mu to przyniesie. W wielu przypadkach taka propozycja może jedynie umożliwić oszustom rozeznanie się w terenie.  

Po drugie, nie wstydźmy się zadzwonić na policję. Chronimy przecież swoją własność. Nigdy nie możemy być pewni intencji drugiej osoby, w takich przypadkach szczególnie. Informacja, którą przekażemy policji może uchronić i nas, ale i naszych sąsiadów. Nie musimy być przekonani, że są to złodzieje czy oszuści, wystarczy zwykłe podejrzenie. Ostrożności nie zaszkodzi.  

Może się jednak zdarzyć, że mimo zachowania ostrożności i poinformowania policji i tak padniemy ofiarą przestępcy. Rozwiązaniem mogą być zwykłe atrapy kamer, najtańsze znajdziemy w cenie kilkunastu złotych. Oczywiście nie gwarantuje nam to nietykalności, ale z pewnością odstraszy wielu złodziejaszków.  

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Obecnie ostatnie czego trzeba rolnikom, warzywnikom, czy komukolwiek z branży, to dodatkowe koszty związane z koniecznością pokrycia strat spowodowanych przez złodziei. Poinformujmy naszych bliskich jak reagować w takich sytuacjach. Chrońmy siebie i wszystkich wokół!  

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl