Od czwartku w Poznaniu Polagra-Premiery

Do niedzieli 21 stycznia trwają w Poznaniu targi Polagra Premiery. Jest to już 7 edycja tej imprezy, organizowanej co dwa lata. W ciągu czterech dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentowane są innowacyjne rozwiązania sprzedażowe na nowy sezon.

Targi te dedykowane są właścicielom gospodarstw rolnych, przedstawicielom handlu – dealerom z Polski oraz z zagranicy, zarządcom, a także rodzinom z dziećmi. Wśród wystawców obecne są firmy oferujące m.in.: maszyny i urządzenie rolnicze wykorzystywane do transportu, uprawy gleby, nawożenia, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, zbioru płodów rolnych. Nie brakuje firm mających w swojej ofercie nasiona rolnicze lub ogrodnicze, środki ochrony roślin czy nawozy.

Producenci warzyw mogą obejrzeć siewniki precyzyjne oraz sadzarki, a także szeroki wybór deszczowni. Ciekawie wygląda prezentacja opryskiwaczy polowych i kombajnów, ale największy wybór jest w ciągnikach o różnej mocy. Interesująca jest zwłaszcza Strefa Precyzyjnego Rolnictwa (w paw. 3A), w której można zobaczyć najnowsze rozwiązania w zakresie monitorowania upraw.

Warto dodać, że wśród złotych medalistów targów w kategorii rośliny uprawne znalazły się dwie odmiany warzyw – są to:

  • burak ćwikłowy Betako mieszaniec F1 z PlantiCo – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o.
  • rzodkiewka Salsa F1 – z firmy „Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o.

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności