Kto zapłaci za nawozy?

fot. mk

Wielu z nas pewnie znacznie ograniczy zakupy nawozów… Ceny nie pozwolą nam na nic innego. Przełożona decyzja o dopłatach i stale rosnące koszty pozostawiają nas w dużej niepewności. Organizacje zrzeszające rolników interweniują w tej sprawie.

W ślad za wystąpieniem z 14 lutego br. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 1 marca 2022 r. do Komisarza ds. Rolnictwa Unii Europejskiej Janusza Wojciechowskiego informując, że na posiedzeniu w dniach 24-25 lutego br. COPA-COGECA poparła wniosek Polski o możliwość uruchomienia dopłat do zakupu nawozów popiera wniosek złożony przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej do Komisji Europejskiej o zgodę na wprowadzenie dopłat z budżetu krajowego do nawozów.

Z informacji uzyskanych przez samorząd rolniczy wynika, że w innych krajach Unii Europejskiej ceny nawozów nie wzrosły w tak drastyczny sposób jak w Polsce ze względu na to, że produkcja nawozów opiera się na innych źródłach energii, głównie energii elektrycznej oraz gazu pochodzącego ze Skandynawii.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych ponownie wystąpił o poparcie wniosku Rządu RP, aby jak najszybciej możliwe było wprowadzenie dopłaty do nawozów.

Źródło: KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności