yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMaroko zwiększyło eksport owoców i warzyw o 10%

Maroko zwiększyło eksport owoców i warzyw o 10%

Utrata dotychczasowych partnerów handlowych, co wynika z wojny na Ukrainie, skłoniła marokańskich eksporterów do szukania alternatyw w tym zakresie. Ich celem stało się wiele krajów Unii Europejskiej, natomiast wolumen eksportu uległ zwiększeniu w znaczącym stopniu…

Zdaniem Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa Morskiego, Rozwoju Wsi oraz Gospodarki Wodnej i Leśnej w Maroku, eksport produktów rolnych i owoców morza, mimo trudnych warunków międzynarodowych i klimatycznych, osiągnął w 2022 roku dobre wyniki.

Opisywany sektor zajmuje w Maroku trzecie miejsce pod względem wartości wyeksportowanych produktów. Po raz pierwszy przekroczyła ona bowiem 80 miliardów dirhamów, co po uwzględnieniu aktualnego kursu (0,43 zł), daje nam kwotę ponad 34 miliardów złotych. Oznacza to również wzrost o 20% w porównaniu z rokiem 2021.

Skupmy się jednak na wolumenie świeżych owoców i warzyw pochodzących z Maroka… W 2022 roku wyeksportowano ich 2,3 miliona ton, co jest równoznaczne ze wzrostem rzędu 10% względem roku ubiegłego. Tyczy się to wszystkich kategorii i wszystkich miejsc docelowych. Skupiając się natomiast na poszczególnych przypadkach, znaczący wzrost odnotowały owoce i warzywa czerwone, których eksport zwiększył się o 20%.

Na tym się jednak nie kończy… Pomijając sektor rybołówstwa, wzrost odnotowano również w sprzedaży przetworzonych produktów rolnych. Wielkość eksportu w 2022 roku zwiększyła się bowiem o 5%, natomiast jego wartość o 19% w porównaniu do roku 2021.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: agriculture.gov.ma

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl