Kto ma największy wpływ na polską gospodarkę?

W pierwszej dekadzie lutego portal gazetaprawna.pl opublikował swój ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Zdziwienia zaczynają się już od drugiego miejsca. Co do lidera – sprawa jest raczej oczywista…

Tak więc najważniejszy w gospodarce kraju jest premier Mateusz Morawiecki. Przy zastrzeżonych dla niego kompetencjach nie jest to niczym dziwnym. Natomiast dla wielu zaskoczeniem będzie obsada miejsca drugiego. Dziennikarze ekonomiczni portalu obsadzili na nim bohatera zbiorowego. To Ukraińcy – pracujący już chyba w każdej branży, spotykani na każdym kroku. Autorzy rankingu zaznaczają przy tym, że tak właściwie chcieli zwrócić uwagę na wszystkich ludzi ze Wschodu, którzy zatrzymują się w Polsce by podjąć pracę, a często także tutaj zamieszkać. Choć rolnictwo nie jest głównym sektorem wchłaniającym pracowników z krajów Europy środkowo-wschodniej, to ich obecność w gospodarstwach coraz wyraźniej limituje możliwości rozwoju produkcji ogrodniczej.
 
za: biznes.gazetaprawna.pl

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności