Nielegalna plantacja konopi indyjskiej pod lupą policjantów

fot. lubelska.policja.gov.pl

W jednej z opuszczonych posesji w gminie Wilków opolscy kryminalni odkryli nielegalną plantację konopi indyjskiej. Blisko 200 roślin rosło w dwóch tunelach foliowych. Zatrzymanemu 40 latkowi z powiatu radomskiego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Ciekawego odkrycia dokonali opolscy kryminalni. Policjanci oprócz krzewów zabezpieczyli też ponad kilogram marihuany i kilogram kwiatostanu konopi w trakcie suszenia. Widać, że radomski plantator miał wprawę do uprawy takich roślin, zadbał o każdy szczegół. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zobaczyli dwa duże tunele foliowe wyposażone w system nawodnienia i wentylacji wewnątrz, w których rosły zabronione konopie w różnych fazach wzrostu.

W trakcie przeszukania posesji, funkcjonariusze odnaleźli w jednym z budynków dodatkowo ponad kilogram marihuany, kilogram suszącego się kwiatostanu konopi oraz sprzęt, który był używany do pielęgnacji roślin.

Nielegalnemu plantatorowi grozi 8 lat więzienia. Zgromadzony materiał trafił do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania znacznej ilości narkotyków.

Fot. lubelska.policja.gov.pl

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności