yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny warzyw na giełdzie w Kaliszu. Stawki mogą zaskoczyć

Aktualne ceny warzyw na giełdzie w Kaliszu. Stawki mogą zaskoczyć [12.03.2024]

Sprawdziliśmy, jak przedstawiają się ceny warzyw na giełdzie w Kaliszu. Stawki mogą zaskoczyć. Niektóre produkty sprzedawane są przez rolników drożej niż na innych rynkach. Jakich cen można się spodziewać?

Aktualne ceny warzyw gruntowych w Kaliszu

Zacznijmy od końca, czyli ziemniaków. Na giełdzie w Kaliszu rolnicy mogą aktualnie spodziewać się stawek w przedziale 24,00-26,000 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 1,60-1,73 zł za kilogram. Według notowań, importowanych ziemniaków nie ma wśród ofert.

Selery pozostają nieco droższe względem pozostałych rynków w Polsce. Ich cena przedstawia się na ten moment na poziomie 4,00 zł za kilogram. W przypadku krajowych porów producenci mogą oczekiwać 4,00 zł, a towar z importu kosztuje 4,00-5,00 zł zł za kilogram. Cena pietruszki zamyka się z kolei w przedziale 7,00-8,00 zł za kilogram.

Stawki za krajową marchew, podobnie do pozostałych rynków, pozostają dość rozbieżne. Oscylują jednak na wyższym na poziomie, a konkretnie 2,80-3,60 zł za kilogram. Wiele zależy od jakości i ilości, którą zainteresowany jest odbiorca. Włoszczyzna jest natomiast nieco tańsza. Stawki zamykają się tutaj w przedziale 3,00-4,00 zł za pęczek. Buraki z kolei okazują się nieco droższe, a rolnicy mogą spodziewać się 1,40-1,60 zł za kilogram.

Warto także wspomnieć o cebuli, która w Kaliszu utrzymuje się na wyższym pułapie cenowym, a konkretnie 2,40-2,60 zł za kilogram. Tyczy się to również cebuli czerwonej, za którą producenci mogą oczekiwać 6,00 zł za kilogram. Idąc dalej, cena kapusty białej to 1,50 zł za kilogram. Kapusta czerwona sprzedawana jest z kolei za 2,50 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aktualne ceny warzyw szklarniowych w Kaliszu

Producenci z okolic Kalisza znani są z produkcji szklarniowej. A ile zyskują oni za swoje produkty? W przypadku krajowych ogórków w typie gruntowym aktualna cena oscyluje na poziomie 17,00-18,00 zł za kilogram. Ogórki szklarniowe, gładkie są natomiast sprzedawane w cenie 10,00 zł za kilogram. Co z krajowymi pomidorami? Pomidory czerwone są obecnie niedostępne. Cena pomidorów malinowych zależy natomiast od wielu czynników i zamyka się w przedziale 100,00-160,00 zł za 6 kilogramowy karton.

Wyżej wymienione ceny warzyw pochodzą z notowań, które Giełda Kaliska zaktualizowała 12 marca 2024 roku. Należy traktować je orientacyjnie. W większości przypadków stawki, które rolnik jest w stanie uzyskać, pozostają na nieco niższym poziomie.

Źródło: Giełda Kaliska

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl