W Kalifornii glifosat na cenzurowanym

W Kalifornii uznano glifosat za substancję stwarzającą ryzyko wywołania chorób onkologicznych. W ciągu nie dłuższego niż rok okresu producenci preparatów zawierających tę substancję muszą zamieścić na etykiecie środka informacje o tym zagrożeniu.

Postanowienie kalifornijskiego biura ds. zagrożeń ekologicznych (OENNA) wydało to postanowienie i weszło ono w życie 7 lipca kończąc tę fazę konfliktu z koncernem Monsanto, który po pierwszej decyzji niekorzystnej dla substancji, jaka niegdyś opatentował odwołał się do sądu. Podobnie zamierza postąpić i teraz.

Oferenci glifosatu, którzy nie podporządkują się decyzji OENNA nie będą mogli sprzedawać swojego preparatu w stanie Kalifornia.

Podejrzenia o karcerogenność glifosatu trwają od 2010 roku, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia wpisała go na listę substancji podejrzewanych o wywoływanie raka. W dalszych latach specjalistyczne agendy ONZ nie potwierdziły tych podejrzeń. Trwają też spory wokół tego wśród instytucji badawczych w Unii Europejskiej.

 

za: APK-Inform

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności