yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSamozbiory, jak wyglądają w praktyce - sprawdziliśmy to dla Was!

Samozbiory, jak wyglądają w praktyce – sprawdziliśmy to dla Was!

Apele o przyłączenie się do zbiorów, czy prac sezonowych w rolnictwie bezrobotnych oraz nauczycieli, jak można się było spodziewać, nie przyniosły większych rezultatów. Nadal w wielu gospodarstwach dramatycznie brakuje rąk do pracy. Takie okoliczności sprawiają, że ogrodnicy coraz chętniej kierują się ku opcji bezpośredniej sprzedaży plonów z pola klientom, którzy gotowi są zebrać owoce i warzywa samodzielnie w zamian za dobrej jakości, świeżuteńki towar w atrakcyjnej cenie, korzystając przy okazji z aktywnego wypoczynku. Najprościej jest dotrzeć do potencjalnych zabieraczy za pośrednictwem dedykowanych serwisów internetowych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak to działa  w praktyce i zamieściliśmy własne ogłoszenie zapraszając do gospodarstwa samozbieraczy. 

Koncepcja serwisów takich jak np. MyZbieramy.pl ukierunkowana jest na zbiory płodów rolnych bezpośrednio u producenta, jednak okazało się że można na nich oferować również pracę przy uprawach w zamian za warzywa lub owoce z gospodarstwa – nawet takie, które jeszcze nie urosły! Oto jedno z ogłoszeń dla amatorów pielenia.

W myśl zasady: kiedy ręce pracują – odpoczywa głowa. Zapraszam na relaks dla ducha i prace dla ciała. Potrzebujesz chwili przerwy od życia w ciągłym biegu? a może darmowy fitness, trochę słońca i mnóstwo zieleni wokół ? praca nie jest na akord, ani na godziny, stawka ustalana indywidualnie. 

I kolejne z ogłoszeń

Zapraszam do pracy przy pieleniu za ekwiwalent w postaci ekologicznych warzyw i owoców, (Dla osób pielących cena warzyw i owoców 50%) Warzywa można odebrać w dowolnym czasie (jak urosną).

Ofert dotyczących aktualnych zbiorów warzyw jest jeszcze niewiele, ale już można znaleźć zaproszenia na zbiory ogórków na lipiec lub sierpień.

Proponuję przyjechać na zbieranie dla siebie ogórków. Będą idealne do kiszenia na zimę. Zbiory ruszą od połowa lipca. Ceny wszystkich produktów wynoszą 50% cen targowych wg. rynku rolnego w Tarczynie/Grójcu.

Wśród ogłaszających się najczęściej spotykamy mniejszych producentów lub gospodarstwa ekologiczne, ale zdarzają się również właściciele dużych upraw.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zapraszamy do naszego gospodarstwa na wielkie OGÓRKORWANIE. W sobotę 22 sierpnia 2020 r. w godz. 12:00 – 17:00 nasze ogórkowe pole będzie dostępne dla wszystkich. Można rwać ogórki ręcznie albo z… samolotu
(Wstęp na pole 10 zł od osoby dorosłej, dzieci do 12 lat: 5 zł).
Wszystkie ogórki, które zerwiecie będzie mogli wziąć sobie do domu i zakisić, robić sałatki, zupy, przeciery, musy, mizerie i kosmetyczne maseczki.

Nie mając aktualnie warzyw gotowych do zbioru zaoferowaliśmy wczoraj w jednym z serwisów zbiory czereśni odmiany Burlat w przydomowym sadzie. Cena za kilogram owoców została ustalona na poziomie 10 zł. Przy 24 zł/kg w pobliskim supermarkecie i 18 zł/kg na ryneczku – wydała nam się atrakcyjna dla zbieraczy, ale jednocześnie wyższa niż np. na rynkach hurtowych. Telefony rozdzwoniły się bezpośrednio po zamieszczeniu ogłoszenia. Pierwsi chętni do zbiorów pojawili się w sadzie już dzisiaj rano, po nich zgłaszali się kolejni. Trzy grupy zbieraczy oberwały dzisiaj w sumie ok. 50 kg owoców. Kolejnych zainteresowanych nie brakuje – szczególnie na zbiory weekendowe. 

Możliwości sprzedaży produktów rolnych osobom, które zbiorą je same wydawała nam się mało realna, ale prosty eksperyment pokazał, że w przypadku mniejszych plantacji lub upraw np. ogórków w końcowym okresie plonowania samozbiory mogą być realną pomocą w sprzedaży plonów i pozwalają na uzyskanie zadowalającej ceny za oferowany towar.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl