yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPola Klasy S firmy Syngenta w Polwicy

Pola Klasy S firmy Syngenta w Polwicy

Trwają spotkania polowe Syngenty z cyklu Pola Klasy S. Jedno z nich odbyło się 14 czerwca w Gospodarstwie Rodzinnym Natalia Bednarska położonym w Polwicy w woj. dolnośląskim. Spotkanie poprzedziła konferencja prasowa, podczas której Syngenta podsumowała ostatnie miesiące, zaprezentowała nowości w swoim portfolio środków ochrony roślin i nasion, a także ogłosiła zmiany na stanowiskach kierowniczych firmy.

Właścicielka gospodarstwa w Polwicy, Pani Natalia Bednarska, prowadzi je od 2011 roku. Na powierzchni 350 ha gruntów ornych przeważają gleby klasy II. Wspólnie z ojcem, Panem Józefem Siatkowskim, Pani Natalia prowadzi produkcję rzepaku ozimego, pszenicy ozimej i kukurydzy, korzystając z najnowszej genetyki roślin uprawnych, nowoczesnych maszyn, nawozów i środków ochrony roślin.

Zmiany na stanowiskach kierowniczych

Przy okazji spotkania polowego w Polwicy Syngenta zorganizowała konferencję prasową, którą rozpoczęła od ogłoszenia zmian w polskim zarządzie firmy. Od czerwca Działem Nasiennym Syngenty w Europie Środkowej kieruje Sylwia Kańtoch, związana z firmą od 2013 roku. Przed objęciem obecnego stanowiska Sylwia Kańtoch odpowiadała za marketing środków ochrony roślin, a następnie nasion. Z kolei na stanowisku Szefa Działu Środków Ochrony Roślin Marka Łuczaka z końcem lipca zastąpi Dariusz Sip, który do zespołu Syngenty dołączył 15 lat temu. W tym czasie piastował wiele funkcji komercyjnych, technicznych oraz kierowniczych w działach sprzedaży, rejestracji i wsparcia technicznego, a ostatnio był Dyrektorem Działu Nasion na Europę Środkową.

Na początku spotkania firma pochwaliła się także rekordowymi wynikami finansowymi, które omówił Marek Łuczak. W 2021 roku grupa Syngenta odnotowała 23% wzrost, osiągając sprzedaż na poziomie 28,2 mld USD w ujęciu globalnym.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

2022 – rok zmian i nowości w ochronie roślin

Mimo wycofywania z rynku kolejnych substancji czynnych i problemów z rejestracją nowych preparatów Syngenta wprowadziła w 2022 roku na rynek sporo nowości z potencjałem wejścia do podstaw programów ochrony roślin.

Jedną z nowości jest Orondis® Evo Pack, wprowadzony na miejsce wycofanego w ubiegłym roku środka Ridomil Gold. Preparat łączy w sobie korzyści płynące ze znanej już rolnikom technologii Amistar® oraz nowy, wyjątkowo skuteczny mechanizm działania substancji nowej generacji – oksatiapiproliny. W ten sposób tworzy kompletne rozwiązanie fungicydowe do ochrony cebuli, czosnku i sałaty przed mączniakami rzekomymi i plamistościami liści.

Wycofywanie kolejnych substancji czynnych zwiększyło zainteresowanie produktami biologicznymi. Podążając za tym trendem oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ze strony Komisji Europejskiej i rolników szukających nowych rozwiązań, Syngenta wprowadziła do oferty biostymulatory. Jest to również odpowiedź firmy na zwiększenie wymagań, jakie nakłada na europejskie rolnictwo Zielony Ład i strategie „Od pola do stołu” oraz „Bioróżnorodność 2030”, a także ważny element budowania zrównoważonego rolnictwa.  

Pierwszym produktem biologicznym Syngenty w Polsce jest Quantis™ – stymulator wzrostu roślin pochodzenia naturalnego, będący efektem fermentacji soku z trzciny cukrowej i drożdży, wzbogacony potasem i wapniem. Badania potwierdzają pozytywny wpływ zastosowania preparatu w uprawie rzepaku ozimego, ziemniaków, słonecznika, zbóż, kukurydzy oraz truskawek. Quantis poprawia wydajność roślin i zwiększa plony poprzez pobudzanie naturalnych procesów fizjologicznych. Zmniejsza negatywny wpływ upału, suszy czy zimna oraz pomaga roślinom zregenerować się po wystąpieniu stresu. Pozwala roślinie utrzymać prawidłowe funkcjonowanie aparatów szparkowych i transpiracji na właściwym poziomie, dzięki temu utrzymuje wodę w komórkach. Quantis pomaga także przedłużyć fotosyntezę – utrzymuje „efekt zazielenienia” i stymuluje naturalne procesy związane z odżywianiem, wspierając lepszy wzrost roślin i plon. Efekt plonotwórczy biostymulatora obserwuje się zarówno w warunkach stresu, jak i jego braku.

Materiały Prasowe Syngenta

Fot. Katarzyna Szulc, WRP

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl