AktualnościPola Klasy S firmy Syngenta w Polwicy

Pola Klasy S firmy Syngenta w Polwicy

Trwają spotkania polowe Syngenty z cyklu Pola Klasy S. Jedno z nich odbyło się 14 czerwca w Gospodarstwie Rodzinnym Natalia Bednarska położonym w Polwicy w woj. dolnośląskim. Spotkanie poprzedziła konferencja prasowa, podczas której Syngenta podsumowała ostatnie miesiące, zaprezentowała nowości w swoim portfolio środków ochrony roślin i nasion, a także ogłosiła zmiany na stanowiskach kierowniczych firmy.

Właścicielka gospodarstwa w Polwicy, Pani Natalia Bednarska, prowadzi je od 2011 roku. Na powierzchni 350 ha gruntów ornych przeważają gleby klasy II. Wspólnie z ojcem, Panem Józefem Siatkowskim, Pani Natalia prowadzi produkcję rzepaku ozimego, pszenicy ozimej i kukurydzy, korzystając z najnowszej genetyki roślin uprawnych, nowoczesnych maszyn, nawozów i środków ochrony roślin.

Zmiany na stanowiskach kierowniczych

Przy okazji spotkania polowego w Polwicy Syngenta zorganizowała konferencję prasową, którą rozpoczęła od ogłoszenia zmian w polskim zarządzie firmy. Od czerwca Działem Nasiennym Syngenty w Europie Środkowej kieruje Sylwia Kańtoch, związana z firmą od 2013 roku. Przed objęciem obecnego stanowiska Sylwia Kańtoch odpowiadała za marketing środków ochrony roślin, a następnie nasion. Z kolei na stanowisku Szefa Działu Środków Ochrony Roślin Marka Łuczaka z końcem lipca zastąpi Dariusz Sip, który do zespołu Syngenty dołączył 15 lat temu. W tym czasie piastował wiele funkcji komercyjnych, technicznych oraz kierowniczych w działach sprzedaży, rejestracji i wsparcia technicznego, a ostatnio był Dyrektorem Działu Nasion na Europę Środkową.

Na początku spotkania firma pochwaliła się także rekordowymi wynikami finansowymi, które omówił Marek Łuczak. W 2021 roku grupa Syngenta odnotowała 23% wzrost, osiągając sprzedaż na poziomie 28,2 mld USD w ujęciu globalnym.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

2022 – rok zmian i nowości w ochronie roślin

Mimo wycofywania z rynku kolejnych substancji czynnych i problemów z rejestracją nowych preparatów Syngenta wprowadziła w 2022 roku na rynek sporo nowości z potencjałem wejścia do podstaw programów ochrony roślin.

Jedną z nowości jest Orondis® Evo Pack, wprowadzony na miejsce wycofanego w ubiegłym roku środka Ridomil Gold. Preparat łączy w sobie korzyści płynące ze znanej już rolnikom technologii Amistar® oraz nowy, wyjątkowo skuteczny mechanizm działania substancji nowej generacji – oksatiapiproliny. W ten sposób tworzy kompletne rozwiązanie fungicydowe do ochrony cebuli, czosnku i sałaty przed mączniakami rzekomymi i plamistościami liści.

Wycofywanie kolejnych substancji czynnych zwiększyło zainteresowanie produktami biologicznymi. Podążając za tym trendem oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ze strony Komisji Europejskiej i rolników szukających nowych rozwiązań, Syngenta wprowadziła do oferty biostymulatory. Jest to również odpowiedź firmy na zwiększenie wymagań, jakie nakłada na europejskie rolnictwo Zielony Ład i strategie „Od pola do stołu” oraz „Bioróżnorodność 2030”, a także ważny element budowania zrównoważonego rolnictwa.  

Pierwszym produktem biologicznym Syngenty w Polsce jest Quantis™ – stymulator wzrostu roślin pochodzenia naturalnego, będący efektem fermentacji soku z trzciny cukrowej i drożdży, wzbogacony potasem i wapniem. Badania potwierdzają pozytywny wpływ zastosowania preparatu w uprawie rzepaku ozimego, ziemniaków, słonecznika, zbóż, kukurydzy oraz truskawek. Quantis poprawia wydajność roślin i zwiększa plony poprzez pobudzanie naturalnych procesów fizjologicznych. Zmniejsza negatywny wpływ upału, suszy czy zimna oraz pomaga roślinom zregenerować się po wystąpieniu stresu. Pozwala roślinie utrzymać prawidłowe funkcjonowanie aparatów szparkowych i transpiracji na właściwym poziomie, dzięki temu utrzymuje wodę w komórkach. Quantis pomaga także przedłużyć fotosyntezę – utrzymuje „efekt zazielenienia” i stymuluje naturalne procesy związane z odżywianiem, wspierając lepszy wzrost roślin i plon. Efekt plonotwórczy biostymulatora obserwuje się zarówno w warunkach stresu, jak i jego braku.

Materiały Prasowe Syngenta

Fot. Katarzyna Szulc, WRP


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

×nawożenie yara kompleksowe odżywianie