Robert Telus na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Nowy minister rolnictwa Robert Telus
(fot. MRiRW)

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, powołał wczoraj na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa.

Przekazanie urzędu

Bezpośrednio po uroczystości w Pałacu Prezydenckim były i obecny szef resortu rolnictwa spotkali się z dziennikarzami w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ustępujący minister, wicepremier Henryk Kowalczyk, podziękował ministrowi Robertowi Telusowi za dotychczasową współpracę na forum Sejmowej Komisji Rolnictwa, której nowy minister był przewodniczącym. Zdeklarował jednocześnie swoje poparcie i pomoc.

– Propozycję i nominację przyjąłem z wielką dumą. To wielki zaszczyt, ale przede wszystkim największa odpowiedzialność – podkreślił minister Robert Telus.

Plany nowego szefa resortu

– Premier Mateusz Morawiecki powiedział słowa, które bardzo mi utkwiły w głowie: że nie będzie silnej, polskiej gospodarki, gdy nie będzie silnego, polskiego rolnictwa. Chcę obiecać, przede wszystkim polskim rolnikom, że nie będę szczędził sił, swoich pomysłów i pracy, żeby właśnie tak było – powiedział minister Telus.

Nowy szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że obecne trudne czasy wymagają zdecydowanych działań.

– Już dzisiaj, na godzinę dwudziestą zwołałem sztab kryzysowy, a jutro rano pojadę zobaczyć, jak wygląda sytuacja na granicy – zapowiedział minister Robert Telus.

Podkreślił jednocześnie, że zrobi wszystko, aby kontrole na granicy były tak dokładne, aby zboże niepewnej jakości nie wpływało do Polski, a tym samym – do Europy.

Źródło: MRiRW

Related Posts

  1. Podsumowanie działań Henryka Kowalczyka

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności