yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRosja: detaliczne ceny warzyw

Rosja: detaliczne ceny warzyw

W połowie bieżącego roku rosyjski magazyn L!FE sporządził zestawienie siły nabywczej Rosjan mieszkających w różnych regionach Federacji Rosyjskiej. Wartość średnich zarobków w danym regionie (za państwowym urzędem statystycznym) przeliczono na pomidory i ogórki, jakie za te pieniądze można było nabyć.

Relatywnie najzasobniejszą kieszeń mieli mieszkańcy autonomicznej republiki Baszkortostanu (wschodnia część europejskiej Rosji) – za swoje średnie 28 tys. RUB (1 rubel = 0,0606 zł) mogli kupić 700 kg ogórków lub 187 kg pomidorów. Moskwianie, choć zarabiają znacznie lepiej (80,1 tys. RUB) musieli się zadowolić 411 kg ogórków lub 361 kg pomidorów. W Kraju Krasnojarskim średnia płaca (37,5 tys. RUB) wystarczała zaledwie na 107 kg ogórków lub 94 kg pomidorów.

Te dwa gatunki warzyw występowały w Rosji w różnych cenowych relacjach do siebie. Ogólnie w północno-zachodniej części Federacji droższe były ogórki, w centrum i na południu – pomidory. Bezwzględnie najdroższe były oba te warzywa na Syberii – w Kraju Krasnojarskim kosztowały po 400-500 rubli za kilogram.

za: life.ru
pg

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl