yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCeny brokułów i kalafiorów windują. To dobry moment na sprzedaż

Ceny brokułów i kalafiorów windują. To dobry moment na sprzedaż [14.06.2024]

Spadła podaż brokułów i kalafiorów na rynku hurtowym w Broniszach. Wiąże się to ze wzrostem cen. Sytuacja wynika przede wszystkim z zimnych nocy, które są przyczyną opóźnienia w dojrzewaniu warzyw. Ile kosztują obecnie?

W przypadku brokułów dostawy od początku czerwca pozostawały na wysokim poziomie, a ceny zamykały się w granicach 3,00-4,00 zł/szt. Warto wspomnieć, że krajowe brokuły pojawiły się na rynku nieco później, ponieważ pierwsze znaczące dostawy odnotowano 28 maja 2024 roku. Wówczas ceny oscylowały na poziomie 4,00-6,00 zł/szt.

W przypadku kalafiorów stawki wynosiły w minionym tygodniu 3,00-4,00 zł/szt. Ceny na tym poziomie notowane były od początku czerwca 2024 roku. Wiele zależało od podaży w danym momencie dnia i jakości róży. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Cena brokułów w dniu 14.06.2024

Aktualnie u hurtowników brokuł zabezpieczony folią osiąga cenę około 4,50 zł/szt. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku kalafiora oferowanego bezpośrednio od rolników, sprzedawanego z liśćmi. Stawki w tym przypadku wynoszą około 4,00 zł/szt.

Ogromny wzrost cen kalafiorów. Ile kosztuje sztuka?

Kalafiory osiągają dzisiaj cenę nawet do 9,00 zł/szt. Powodem może być przerwa w rzutach produkcyjnych oraz spowolnione dojrzewanie po minionych, zimnych nocach. Kalafior w aktualnych warunkach nie dorasta tak dynamicznie. Opóźnienia w dostawach obniżają znacząco dostępność towaru na rynku, a to powoduje wzrost stawek. Niemniej, sytuacja może być chwilowa. Wraz ze zwiększającą się podażą, ceny wkrótce mogą wrócić do poziomu z początku czerwca.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl