yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościHiszpanie martwią się o swoją produkcję czosnku

Hiszpanie martwią się o swoją produkcję czosnku

Chociaż większość naszego kraju na razie nie musi się martwić o dostępność wody, jest wiele rejonów w Europie, gdzie sytuacja wygląda odmiennie. Przykładem jest Andaluzja, która z powodu suszy martwi się m.in. o produkcję czosnku.

Więcej informacji na ten temat znajdziemy na hiszpańskim serwisie freshplaza. Główny problem, jaki odczuwają tamtejsi producenci to susza, a sytuację pogarsza nieuczciwa konkurencja ze strony chińskiego czosnku. Prowadzi to do widocznego zmniejszenia areału, na którym uprawia się w tym kraju ten gatunek.

Areał produkcji w Hiszpanii można określić jako mniejszy średnio o 20% względem ubiegłego roku, przy czym redukcja ta jest bardziej wyraźna w Andaluzji, właśnie ze względu na suszę. Powierzchnia uprawy czosnku jest tu o 50% mniejsza niż w poprzednim sezonie.

Utrzymujący się brak wody, o którym mowa, może spowodować całkowitą utratę produkcji.  Przedstawiciele branży mówią otwarcie, że owszem producenci czosnku rozpoczęli sezon, a ostatnie deszcze nieco poprawiły sytuację. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że produkcja przetrwa.

Freshplaza.es przypomina, że region Andaluzji jest drugim największym producentem czosnku w Hiszpanii. Na pierwszym miejscu jest Kordoba, która odpowiada za 36 % obszaru upraw w kraju.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: freshplaza.es

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl