yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMcCain wspiera brytyjskich producentów ziemniaków kwotą 25 mln funtów

McCain wspiera brytyjskich producentów ziemniaków kwotą 25 mln funtów

Producent frytek McCain inwestuje 25 milionów funtów w brytyjski przemysł ziemniaczany, aby pomóc mu radzić sobie z Covid-19 i zmianami klimatycznymi, pisze Emily Beament z Press Association.

Inwestycja firmy, największego brytyjskiego producenta mrożonych produktów ziemniaczanych, ma na celu pomóc brytyjskim rolnikom w radzeniu sobie z coraz bardziej nieprzewidywalną pogodą spowodowaną zmianami klimatu, a także pandemią.

Około 40% środków pójdzie w tym roku, na pomoc w usuwaniu skutków ekstremalnych warunków pogodowych i Covid-19. Pandemia doprowadziła do zamknięcia sektora hotelarskiego, pozostawiając zaległości zapasy ziemniaków, których nie można było wykorzystać.

Oprócz przekazania pieniędzy McCain współpracował z rolnikami odbierając ziemniaki, których nie można było wykorzystać, ponieważ bary i restauracje były zamknięte.

W ramach prac mających na celu dotrzymanie wszystkich umów z plantatorami firma stwierdziła, że ​​minimalizuje marnotrawstwo, przenosząc odmiany ziemniaków z usług gastronomicznych do linii produktów detalicznych oraz przekazując nadwyżki zapasów bankom żywności za pośrednictwem FareShare oraz, w miarę możliwości, przechowując zapasy ziemniaków do wykorzystania w następnym sezonie.

Inwestycja nie tylko pomaga branży ziemniaczanej, ale także wzmacnia partnerstwo McCaina z rolnikami i wspiera szerszy łańcuch dostaw.

Inwestycja o wartości 25 milionów funtów zostanie podzielona między trzy obszary, w tym trzy- do pięcioletni program lojalnościowy nagradzający rolników, którzy nadal się rozwijają, wspierając rolnictwo, hotelarstwo i handel detaliczny za pomocą bardziej stabilnych i zrównoważonych dostaw ziemniaków.

Rolnicy będą również mogli ubiegać się o dotacje dla hodowców na ulepszenia, takie jak samobieżne kombajny i infrastruktura nawadniająca, a także będą inwestować w trwałe kontrakty.

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl