Wczesne kapustne na Kujawach

Wczesne warzywa kapustne produkuje się także w Jeziorach Wielkich w gm. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie).

Rozsada kapusty – odmiana Mirror F1 z oferty Syngenta. Siew 22 grudnia

Zdaniem jednego z tamtejszych plantatorów – pana Tomasza na szybki i zdrowy wzrost roślin decydujący wpływ ma podłoże użyte do produkcji. W jego gospodarstwie od lat używany jest torf z firmy Klasmann Deilmann. W tym roku było to podłoże TS 1 826. Jest to torf jasny o drobnej frakcji (0-5 mm). Plantator podkreślał, że podłoże to wyróżnia się dobrą strukturą i dużą pojemnością wodną. Po wschodach i podlaniu roślin przez kolejne ponad 3 tygodnie wzrostu nie było potrzeby kolejnego podlewania. Na zdjęciach widać jak silny i zdrowy system korzeniowy kapusty zdążył się już wytworzyć.

rozsada_kapusty
Odmiana Constable F1 z oferty Hazera (hodowla HM. Clause) – siew 27 grudnia.

Plantator używa dość dużych wielodoniczek – mają one po 54 otwory. Planuje wysadzenie roślin do nieogrzewanych tuneli już w pierwszej dekadzie lutego, jeśli jednak warunki pogodowe na to nie pozwolą, będzie musiał przetrzymać rośliny dłużej w mnożarce. Duża bryła korzeniowa pozwoli na przetrzymanie rozsady w dobrej kondycji. W gospodarstwie pana Tomasza pod uprawę warzyw kapustnych przeznacza się 40 tuneli foliowych.

Kalafior Abeni F1 – z oferty Seminis – siew 28 grudnia
Kalafior Maybach F1 – z oferty Hazera – siew 22 grudnia.

Zdjęcia przesłał Tomasz z Jezior Wielkich.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności