Zakaz pracy od 12:30 do 16:00 we Włoszech

Antycyklon Północnoafrykański przynosi niebywale wysokie temperatury, które najbardziej widoczne są we Włoszech. Skala termometrów dochodzi nawet do 43 stopni Celsjusza, co umiejscawia czerwiec roku bieżącego na szczycie rankingu najwyższych temperatur odnotowanych w tamtejszych regionach w ostatnich 50 latach. To zmusiło władze do podjęcia drastycznych działań. O czym mowa?

Ogromne temperatury, dochodzące nawet do 43 stopniu Celsjusza w południowym regionie Włoch, zmusiły lokalne władze do podjęcia dość drastycznych działań. W celu uniknięcia problemów ze zdrowiem wśród pracowników, zatrudnionych do prac polowych czy zbiorów, tamtejsza policja zaczęła wypisywać mandaty w wysokości 500 euro dla tych producentów, którzy zezwalali na pracę w godzinach szczytu.

Zdarzenia miały miejsce kilkukrotnie, po czym prezydent regionu Apulia wydał rozporządzenie zakazujące pracy w warunkach, które wiążą się z długotrwałym przebywaniem na słońcu w najgorętszych godzinach dnia, czyli od 12:30 do 16:00. Podobne przepisy wprowadziły inne regiony południowych Włoch, a reszta, która jeszcze tego nie zrobiła, najprawdopodobniej wkrótce zmieni swoje stanowisko. Ustawa ma wejść w życie bezzwłocznie i obowiązywać do 31 sierpnia.

Problem nas nie dotyczy, jednak w ramach ciekawostki, warto wiedzieć, jak ogromny wpływ mają warunki atmosferyczne na prace przy uprawie warzyw i innych płodów rolnych, a nie wszyscy spoza branży mają o tym świadomość. Wysokie temperatury we Włoszech zaogniają również zagrożenie związane z suszą, z którą do niedawna miało do czynienia wielu producentów z Polski.

Źródło: freshplaza.it

Related Posts

  1. Zniszczone szklarnie po gradobiciu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności