yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSkonfiskowano 821 ton koncentratu pomidorowego o wartości miliona euro

Skonfiskowano 821 ton koncentratu pomidorowego o wartości miliona euro

Przejęto dużą ilość koncentratu pomidorowego w Kampanii (Włochy) pochodzenia egipskiego ze spółką Agro Nocerino Sarnese, lidera w branży konserwowej. Okazuje się, że skonfiskowany materiał spożywczy jest w dużej mierze dotknięty zanieczyszczeniem pestycydami, występującym w stopniu większym niż jest to prawnie dozwolone, istnieje zatem konkretne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. 

W firmie w Agro Nocerino Sarnese, w prowincji Salerno, karabinierzy skonfiskowali 821 ton półprzetworzonych pomidorów o wartości około miliona euro, które uważa się za skażone pestycydami. Poziomy związków chemicznych wykryte w pomidorze były takie, że skłaniały badaczy do przekonania, że ​​ryzyko szkodliwości dla zdrowia ludzkiego jest konkretne. Dzisiaj o tym skandalicznym odkryciu piszą prawie wszystkie włoskie media społecznościowe.

Jak podaje portal ItalianFruit półprodukty były przechowywane w tysiącach metalowych beczek, z których każdy zawierał średnio 250 kg produktu, oczekując na przetworzenie i zapakowanie, zwykle w słoiki i tuby o różnych formatach, aby następnie wprowadzić na rynek – głównie zagraniczne – zawsze jako podwójne lub potrójny koncentrat pomidorowy.

Ogromny przechwycony materiał jest pozostałością znacznie bardziej widocznej partii półproduktów; w rzeczywistości ustalono, że kilkaset ton zostało już sprzedanych w krajach UE i poza UE. Próbki skonfiskowanego materiału wysłano do analizy w specjalistycznych laboratoriach. Za zidentyfikowane zachowania właściciele firmy zostali zgłoszeni zarówno za oszustwa handlowe (zastosowany przypadek ma na celu ochronę interesu ładu gospodarczego w odniesieniu do uczciwości i moralności obrotu, zapewniając tym samym dobrą wiarę w obrocie) oraz do handlu substancjami szkodliwymi.

Zajęcie koncentratu pomidorowego z Egiptu, który według dochodzeń jest w dużej mierze skażony pestycydami o wartości miliona euro, w tradycyjnym obszarze produkcyjnym, takim jak Kampania, potwierdza alarm dotyczący importu żywności niskiej jakości z ryzykiem bycia przedstawianym jako Made in Italy ” – informuje portal Coldiretti.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Operacja następuje w ciągu kilku tygodni przechwycenie tysięcy ton zagranicznego koncentratu pomidorowego wprowadzonego do cyklu produkcyjnego jako pomidor w 100% toskański i potwierdza alarm o wzroście importu pochodnych pomidorów we Włoszech o 23% w ciągu pierwszych dwóch miesięcy w 2021 r., zwłaszcza z Chin, z ilościami, które jednak praktycznie podwoiły się z Egiptu (+83%) w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Źródło: ItalianFrui, Coldiretti

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl