Rolników nie stać na nowe maszyny…

Na rynku maszyn rolniczych, mianowicie ciągników i przyczep, zauważalny jest znaczący spadek sprzedaży. Świadczy to o bardzo trudnej sytuacji, w której znaleźli się rolnicy. Wielu z nich niestety nie może sobie pozwolić na zakup wymaganego sprzętu, gdyż na wszystko zwyczajnie brakuje pieniędzy…

Krajowe gospodarstwa w coraz trudniejszej sytuacji…

Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie sytuacja w rolnictwie stała się nadzwyczaj trudna. Aktualnie w całej Polsce trwają protesty, które są efektem braku skutecznych działań ze strony rządu. O ile rolnicy są zrozpaczeni zaistniałymi okolicznościami, tak dla niektórych same ich zapewnienia o warunkach w rolnictwie mogą okazać się niewystarczające.

Warto więc przytoczyć statystyki. Statystyki, które obrazują spadek sprzedaży maszyn rolniczych, co jest potwierdzeniem tego, że rolnicy zwyczajnie nie mają pieniędzy. Inaczej nie da się tego wyjaśnić, gdyż owe maszyny są podstawą w każdym gospodarstwie…

Rynek nowych ciągników

Jak informuje PIGMiUR (Państwowa Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych), w marcu 2023 roku zarejestrowano 1011 szt. nowych ciągników. To najmniej w porównaniu do dwóch poprzednich lat, kiedy to rejestrowano odpowiednio 1409 szt. i 1194 szt. W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. zarejestrowano w sumie 2505 szt. nowych ciągników. To o 212 szt. mniej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Spadek rejestracji w stosunku do poprzedniego roku wynosi już 7,8%.

Rynek nowych przyczep

W marcu br. zarejestrowano 578 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 329 szt. mniej niż w marcu przed rokiem. W ciągu trzech pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 1534 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 507 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 24,8% – czytamy w komunikacie PIGMiUR.

Źródło: PIGMiUR

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Robert Telus o wsparciu dla rolników

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności