yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny szparagów

Aktualne ceny szparagów [15.05.2023]

W ostatnim czasie nastąpił spadek cen szparagów na rynku hurtowym, co wynika ze wzrostu ich podaży, spowodowanego sprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Wśród ofert na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawiły się szparagi w czterech różnych kolorach. Wraz z biegiem dni ich podaż wzrasta, a co za tym idzie… Ceny oferowane producentom w ramach wynagrodzenia okazują się coraz niższe.

Spośród dostępnych na rynku szparagów możemy wyróżnić kolor zielony, seledynowy, fioletowy oraz biały. Najwyższe ceny przynoszą producentom szparagi seledynowe. W tym przypadku ceny oscylują na poziomie do 22,00-23,00 zł za kilogram.

Tyczy się to jednak tylko wskazanego koloru. Cena, mówiąc o pozostałych typach, okazuje się bowiem niższa. O jakim pułapie mowa? Uwzględniając wszystkie barwy szparagów, stawki dla producentów przedstawiają się na poziomie 16,00-23,00 zł za kilogram.

Niestety możemy podejrzewać, spoglądając na trendy zaobserwowane w minionych latach, że notowane aktualnie ceny szparagów najprawdopodobniej spadną w jeszcze większym stopniu. Zmian w tym zakresie możemy oczekiwać w przeciągu najbliższego tygodnia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl