yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGrad uszkodził ok. 6000 ha upraw w regionie Walencji w Hiszpanii

Grad uszkodził ok. 6000 ha upraw w regionie Walencji w Hiszpanii

Na początku maja w hiszpańskim regionie Walencji burze, którym w wielu przypadkach towarzyszył grad, dotknęły około 6000 hektarów upraw. Początkowe straty szacuje się na ponad 9 milionów euro.

Największe straty odnotowano w hrabstwach Walencji (6,5 miliona euro), a następnie w Castellon (2,5 miliona) i Alicante (około 3 000 euro). Najbardziej ucierpiały cytrusy, kaki, migdały, a także niektóre letnie owoce i warzywa.

Według szacunków organizacji szkody w Alicante będą niewielkie. Z kolei około 3300 ha zostało dotkniętych w Castellonie w hrabstwie Plana Alta. W prowincji Walencji burze spowodowały najwięcej szkód w regionach Ribera Alta i L’Horta Sud, szczególnie w gminach Catadau, Llombai, Alfarp, Picassent, Alcàsser i Silla. Główne uprawy to owoce cytrusowe (63%), kaki (21%), owoce letnie (morela, brzoskwinia, śliwka) (11%), warzywa (4%), granaty (1%) i awokado (0,5%).Jak wskazało Walenckie Stowarzyszenie Producentów Rolnych (AVA-ASAJA), gradobicie było bardzo intensywne.

Zarówno LA UNIÓ, jak i AVA-ASAJA powtarzają, że jest jeszcze wcześnie, aby dokładnie oszacować rozmiar szkód, ale zwróciły się do Agroseguro o przyspieszenie oceny zniszczonych pól, a administracja o pomoc fiskalną w celu zmniejszenia poniesionych strat. Takie incydenty pokazują znaczenie ubezpieczenia rolnego.

LA UNIÓ twierdzi, że w tym tygodniu w regionie można było zarejestrować więcej burz z towarzyszącym gradem.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 LA UNIÓ de Llauradors

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl