Aktualne ceny kalafiorów na Broniszach. Towaru jest zdecydowanie więcej [30.10.2023]

Skrzynka z kalafiorami

Sytuacja na rynku w Broniszach, jeśli chodzi o kalafiory, uległa znaczącym zmianom. Towaru jest znacznie więcej, natomiast ceny spadły. Wciąż obecny jest ponadto produkt z Francji. Jak przedstawiają się aktualne ceny kalafiorów?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach w ubiegłym tygodniu mogliśmy dostrzec dość duże braki kalafiorów od polskich producentów. Sytuacja uległa jednak zmianom, natomiast wśród ofert pojawiła się większa ilość krajowego warzywa.

Niestety, wzrost podaży wpłynął na ceny uzyskiwane przez rolników. W ramach przypomnienia, uprzednio stawki kształtowały się na poziomie 7,00 zł za sztukę. Warto jednak zauważyć, że towaru było bardzo mało. Niewielu rolników miało szansę je uzyskać.

Aktualnie, tak jak wspominaliśmy, sytuacja uległa zmianom na wzgląd zwiększonej podaży. Stawki obniżyły się bowiem o mniej więcej 2,00 zł na sztuce. Rolnicy, którzy oferują kalafiora, mogą spodziewać się cen oscylujących na poziomie około 5,00 zł za sztukę.

Wzrost podaży i spadek cen krajowych kalafiorów okazał się również znaczący dla importerów. Towar pochodzący z Francji kosztuje aktualnie 8,00-9,00 zł za sztukę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności