Targi dla producentów szparagów i owoców jagodowych

fot. exhibition expoSE/expoDirekt

Rozpoczęcie podwójnych targów expoSE dedykowanych produkcji szparagów i owoców jagodowych i expoDirekt – największych niemieckich targów marketingu bezpośredniego w rolnictwie jest coraz bliżej. Organizatorzy spodziewają się że aż 7000 zwiedzających przybędzie w dniach od 20 do 21 listopada 2019 r. do Messe Karlsruhe.

Tematem przewodnim tegorocznych targów będą: innowacyjne odpowiedzi na braki pracowników w produkcji rolniczej, ograniczanie liczby dostępnych pestycydów, a także nowoczesne pakowanie warzyw oraz owoców miękkich.

Największe w Niemczech targi bezpośredniego marketingu rolnego, zajmą łącznie ok 25 tys. m2. Blisko 22% spośród wystawców pochodzić będzie z zagranicy. Najliczniej reprezentowanym krajem (z 51 firmami) będzie Holandia, licznie przybędą też wystawcy z Włoch, Francji, Szwajcarii i Polski. Verband Süddeutscher Spargel- und Erdbeeranbauer e. V. (VSSE – Stowarzyszenie południowo-niemieckich producentów szparagów i owoców miękkich) oczekuje ok. 7 000 uczestników.

„Deficyt pracowników do zbiorów, presja kosztowa i alternatywy dla redukcji rejestracji pestycydów, a także zmiany klimatu napędzają innowacje i automatyzację. Dyskusja na temat używania mniejszych i bardziej ekologicznych opakowań wpływa na rozwój ekologicznych materiałów opakowaniowych prezentowane na expoDirekt ”- wyjaśnia Simon Schumacher, rzecznik zarządu VSSE. 72 wystawców (stan: 14.10.2019) zaprezentuje się po raz pierwszy na podwójnych targach w Messe Karlsruhe.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności