yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościTurcja kontra inflacja – będą ograniczenia w eksporcie warzyw?

Turcja kontra inflacja – będą ograniczenia w eksporcie warzyw?

Bardzo ciekawe wieści napłynęły do nas z Turcji. Nie jest tajemnicą, że inflacja w tym kraju galopuje w szaleńczym tempie. Tracąca na wartości waluta stymuluje eksport. Zapasy wyprzedają się w zawrotnym tempie – tak zawrotnym, że konieczne są działania ze strony tureckiego rządu.

Inflacja w Turcji sięga już 40 procent! Są to oficjalne dane a niektórzy przypuszczają, że w praktyce niedługo przekroczy 50 proc.. Lira – waluta w Turcji jest bardzo słaba, ale chociaż gospodarka jest w rozsypce – eksport ma się nadzwyczaj dobrze. Tanie warzywa i owoce podbijają rynki. Już kilka tygodni wcześniej mówiło się, że może to zaowocować wyczerpanymi zapasami i jak widać taki scenariusz zaczyna się realizować.

Turecki rząd reaguje jednak w porę – wprowadzono nowe przepisy, które mogą ograniczać eksport 20 produktów rolnych. Rozporządzenie z dnia 27 stycznia 2022 przyznało tureckiemu Ministerstwu Rolnictwa i Leśnictwa (MinAF) uprawnienia do ograniczenia eksportu dwudziestu (20) produktów rolnych w celu obniżenia krajowej inflacji żywności!

Na liście znajdują się m.in. ziemniaki, pomidory, cebula, czosnek, ogórki, czerwona papryka. Możemy się tylko domyślać, że wprowadzone rozporządzenie ma w razie potrzeby ustabilizować sytuację w kraju. Na razie wszyscy cieszą się z eksportu, ale sytuacja może się szybko odwrócić i z powodu niedoborów produkty w kraju osiągną zawrotne ceny…

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl