yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPodtopienia i powodzie dotknęły także sektor warzywniczy w Niemczech i Belgii

Podtopienia i powodzie dotknęły także sektor warzywniczy w Niemczech i Belgii

Pogoda w Polsce w ciągu ostatnich kilku tygodni dała się mocno we znaki producentom rolnym. W ostatnich dniach pojawiają się także doniesienia o podobnych problemach w  Europie Zachodniej. Wśród najbardziej poszkodowanych są Niemcy, Belgia i Holandia.

Jak podaje portal HortiDaily w wyniku gwałtownych ulew prowadzących do podtopień i powodzi ucierpiały nie tylko budynki i infrastruktura miast oraz wsi, ale także uprawy. 

Niemcy

Z powodziami borykały się rejony Nadrenia-Palatynat i południowa Nadrenia Północna-Westfalia. W Palatynacie, gdzie znajduje się największy obszar uprawy warzyw na wolnym powietrzu w Niemczech, nie było nawet możliwości posadzenia innych upraw w miejsce zniszczonych. Nie ma też opcji wykonania kolejnych planowych nasadzeń warzyw liściowych, zasiewów rzodkiewki. W efekcie na ryku nastawionym na produkty regionalne brakuje towaru.

Belgia
Według lokalnej strony internetowej Vilt, plantatorzy w belgijskim regionie Voer wokół Maastricht zostali szczególnie dotknięci. Tam rzeki wystąpiły się z brzegów, a na niektórych działkach jest nawet metr wody. To jest katastrofalne dla upraw. Wiele plantacji truskawek i owoców miękkich nie przetrwało.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Szkody w Walonii, na południu Belgii, są nieobliczalne, mówi Walońskie Stowarzyszenie Rolnicze (FWA). Farmy zostały zalane, a całe pola uprawne zmyte, donosi Vilt. Na terenach górzystych leje deszcz, ale gleba ulega erozji, więc wiele plonów wciąż jest traconych.

 

Straty spowodowane podtopieniami notuje się także w Holandii, Austrii i Szwajcarii.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl