yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny pomidorów są najniższe w sezonie. Ile za kilogram na rynku?

Ceny pomidorów są najniższe w sezonie. Ile za kilogram na rynku? [10.07.2023]

Sytuacja na rynku pomidorów stała się niezwykle trudna. Niestety, ceny uzyskiwane przez producentów spadły do zatrważająco niskiego poziomu. Z czego wynika taki stan rzeczy? Jakie obecnie są ceny za kilogram pomidorów? 

Na aktualną sytuację na rynku hurtowym w Broniszach złożyło się kilka czynników. Po pierwsze, poszczególne rzuty produkcyjne się na siebie nałożyły. Efektem tego jest oczywiście większa ilość pomidorów. Wysoka podaż skutkuje natomiast niższymi cenami. A przynajmniej w momencie, gdy popyt nie rośnie równie szybko względem owej podaży.

Tym razem ciężko mówić jednak o jakimkolwiek wzroście zainteresowania wśród odbiorców. Wręcz przeciwnie… Popyt na rynku w Broniszach jest bardzo nieregularny. Wszystko wynika rzecz jasna z okresu wakacyjnego. Zarówno nasi dotychczasowi odbiorcy, jak i mieszkańcy Warszawy wyjechali na wakacje, co przełożyło się na owe zmiany w handlu.

Jak więc kształtują się aktualne ceny pomidorów? Wspomniane czynniki sprawiły, że stawki uzyskiwane przez producentów znacząco spadły. Aktualnie ceny pomidorów zamykają się w przedziale 10,00-20,00 zł za 6 kilogramowy karton w hurcie, czyli 1,66-3,33 zł za kilogram. Tyczy się to zarówno pomidorów czerwonych, jak i malinowych. Cena zależy od wolumenu i jakości, a aktualna pogoda niestety nie sprzyja producentom pod tym względem.

Takowy pułap cenowy, uwzględniając aktualne koszty produkcji i koszty pracowników, okazuje się bardzo niski. Sytuacja jest szczególnie trudna, gdyż popyt w okresie wakacyjnym najpewniej pozostanie nieregularny. Warunki pogodowe sprawiają z kolei, że pomidory szybciej dojrzewają, przez co podaż będzie utrzymywać się na wysokim poziomie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl