Uzbekistan: Produkcja sadzeniaków z polskim paszportem

Jak podaje agencja informacyjna Dunyo w nowym projekcie inwestycyjnym w Uzbekistanie dotyczącym produkcji sadzeniaków z wykorzystaniem metody “in vitro” mają wziąć udział polscy inwestorzy. Koszt projektu ma wynosić 11,5 mln USD.

Partnerami ze strony polskiej są Izba Handlowo-Przemysłowa „Polska-Uzbekistan”, Ośrodek Hodowli Ziemniaka Zamarte, Ośrodek Ziemniaczany Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Projekt zakłada budowę laboratorium “in vitro” i jego wyposażenie w najnowszą technologię, hale chłodnicze, a także szklarnię o powierzchni 5 hektarów. Projekt przewiduje nawadnianie kroplowe materiału siewnego. Po spełnieniu wszystkich norma jakościowych odmiany sadzeniaków zostaną wpisane do rejestru Ministerstwa Rolnictwa.

Realizacja projektu inwestycyjnego przyczyni się do dostarczenia wystarczającej ilości wysokiej jakości sadzeniaków na rynek Uzbekistanu, a w przyszłości – na eksport.

źródło: Dunyo

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności